Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką kosiarkę na sezon 2011?
Autor Wiadomość
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 19 Maj 2011, 22:39   Jaką kosiarkę na sezon 2011?

Witam

Stanąłem przed trudnym wyborem odnośnie kosiarki. Obecnie posiadam elektryczną 1000 W taką najtańszą z allegro, która po pierwsze jest już na zdechu. Chodzi u mnie już 3 sezon i kupiłem ją z myślą do póki nie uporządkuje terenu z krzaków, kamieni i dołków to niech jest i tak się stało. Teraz już teren jest oczyszczony i gotowy na kosiarkę spalinową.


1. Posiadam 800 m2 trawnik.

2. Szukam kosiarki do ceny 1000zł.

3. Z opinii to na silniku B&S.


Nie wiem co wybrać przeglądałem kosiarki w sklepach w moim mieście to albo są te orginalne Viking, Husqwarna, Partner albo są te tańsze ale w takich kosmicznych cenach, że się nie opłaci kupować.

Czy ten napęd to na pewno taki potrzebny? Czy to tylko bajer ponieważ jak tu czytalem na forum cena napędu to extra 150-200zl i to chyba nie prawda bo tak patrzyłem to cena różni się miej więcej 300-500 zł, a to już sporo.

Czy warto brać używaną ? jest ich troche na allegro chodź nie którzy pogłupieli oferując starą kosiarkę hondy za 800-1000 zl bez gwarancji. I co z tego że to honda...


Moje propozycje:


1. Kosiarka spalinowa Leader 675
z silnikiem Briggs & Stratton

http://allegro.pl/show_it...2+wys%C5%82any.


Tu mnie troche razi fakt, że sprzedawca daje cenę ok na kosiarkę ale wali w kulki z przesyłką inni wysyłają po 25-35 a tu od razu 100zł. Czy to jest orginalna firma? ponieważ oglądałem kosiarki też z nazwą podobną " Lider", któraś to ściema


2. KOSIARKA SPALINOWA Z KOSZEM CJ602 FAWORYT

Z SILNIKIEM BRIGGS & STRATTON 4KM


http://allegro.pl/kosiark...1603164600.html


3. KOSIARKA Spalinowa 4KM B&S 46cm NAPĘD HIT!!!!


http://allegro.pl/kosiark...1603018756.html


4. Używana Kosiarka Spalinowa Murray MHX 675

http://allegro.pl/kosiark...1619425359.html

Tu mnie martwi 2 sprawy pierwsza, że to używana nie wiadomo co to będzie jak to było używane. Druga to wypłowiałe czerwone elementy albo kosiarka stała cały sezon pod chmurką albo ktoś zostawił ją na zimę też pod chmurką i są jakieś problemy i chce się pozbyć.


5. Używana

http://allegro.pl/kosiark...1623771288.html


6. Używana

http://allegro.pl/kosiark...1617015181.html



To na razie tyle.

Co możecie powiedzieć o kosiarkach firmy NAC i Husar?

Jak czytałem to NAC odradzacie tu na forum, a co do Husara to nie ma tak jednoznacznych opinii kosiarki na prawdę wyglądają bardzo ładnie ale wiem też, że to maszyna użytkowa i ładność tu nie gra takiej roli.

Szkoda, że te kosiarki tyle kosztują bo według mnie cena kosiarki spalinowej nie powinna przekraczać z 700-800 zl z napędem, a tu takie kosmiczne ceny się porobiły przez ostatnie kilka lat.
Ostatnio zmieniony przez amon 19 Maj 2011, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Maj 2011, 22:49   

O cenie decyduje zasadniczo silnik.
A że dochodzi VAT i oplaty celne dla imorterów podnosi to koszt.Te same silniki w USA kosztuja 150-200$.
Co do powierzchni to chyba jedno zero za duzo .2000m kw,?
Odrzuć 45-46-48 cm szerokosci koszenia.Nachodzisz się i przestanie być to zajęcie przyjemnością.Poczytaj watki wcześniejsze .Kilka osób miało te same pytania,
Używana jak sprzedający daje gwarancję .Bywa ze sprowadzaja remontują i zarabiają .
Wtedy warto.Bywają "wtopy" z silnikami na granicy zatarcia, lub ruszone aby zastartowały w chwili handlu. Jak masz do 1000.kupisz bez napedu i z silnikiem nie mocniejszym niż 5 kM.Pewnie tez bez mielenia,a tylko z wyrzutem bocznym.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Maj 2011, 22:50   

Skoro masz 2000m trawnika to powinno cię było stać na traktorek, na taką powierzchnię to zajedziesz każdą marketową w rok a i markowe posłużą nie dłużej jak 8 - 10 lat.
Ostatnio zmieniony przez troku 19 Maj 2011, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 19 Maj 2011, 23:02   

Już poprawiłem mam tak z 800 m2 teraz kosiłem elektryczną to zajęło mi to tak 3 dni
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Maj 2011, 23:06   

Poczytaj sobie w takim razie inne tematy gdzie taka powierzchnia jest już poruszona a i o sprzęcie się wypowiadaliśmy.
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 23 Maj 2011, 20:38   

Co powiecie na takie kosiarki jak Castel Garden lub GreenWorld
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 24 Maj 2011, 09:04   

amon napisał/a:
Co powiecie na takie kosiarki jak Castel Garden lub GreenWorld


Zdecydowanie Green World jest o dużo lepsza jakościowo,tu akurat nie ma nad czym się zastanawiać
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 25 Maj 2011, 22:43   

Witam

W końcu kupiłem kosiarkę używaną za 300 zł na tym włoskim silniku niech to będzie sprzęt na 2-3 sezony a po tym czasie może zakupię inny sprzęt już nowy.

Kilka informacji:

LEADER temu sprzedawcy zadałem pytanie gdzie serwisować mam jego sprzęt po zakupie niestety ponad tydzień i nie odpisał czyli kupujesz raz i potem martw się sam.


Dziś byłem u takiego gościa co zajmuje się kosiarkami czyli naprawą i sprzedawaniem używanych. To tak mniej więcej potwierdził jakościowo klasy silników od Hondy w dół. Przy okazji oglądałem sprzęty jakie tam ludzie mu po przyprowadzali do naprawy o dziwo było tam sporo kosiarek Al-ko czyli nie chińczyków oraz kosiarki Viking ale te na podwoziu plastikowym.

Al ko to już wiem że tego nie ma co kupować za taką kasę sprzęt bez rewelacji. Wszystkie te sprzęty co tam były tej firmy to miały po wyrywane silnik z wózków. Majster mi powiedział tak, że strasznie słabe blachy mają i dlatego to się dzieje.

Odradzał też kupowanie sprzętów każdej marki na podwoziu plastikowym. Jedną ciekawą rzecz powiedział, że dla ludzi nie mających pojęcia o koszeniu to szkoda nawet tych używanych kosiarek. Kosa w rękę i wio. Co prawda to prawda ale chyba na początek jako pierwszą kosiarkę kupić jakaś nie drogą używkę. lepiej rozwalić coś za 300-400 zł niż za 1500-2000.

Pozdrawiam
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 26 Maj 2011, 06:55   

amon napisał/a:
Al ko to już wiem że tego nie ma co kupować za taką kasę sprzęt bez rewelacji.
Pozdrawiam

Nie wiem skąd ta opinia. Po rozmowie z jednym człowiekiem? A nie mówił przypadkiem, że do koszenia powinno się zrobić magistra? Tak wywnioskowałem po jednym ze zdań.
Mi na myśl przychodzi człowiek handlujący na alledrogo i chwalący swój chiński szmelc jako konkurencja dla renomowanych firm.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 26 Maj 2011, 09:51   

Nom bez przesady z tą magisterką ale chodzi o to, że ludzie kompletnie nie myślą kupują kosiarki za 1500-2000 i wyczyniają cuda, które doprowadzają ten sprzęt do zniszczenia.

Niestety tu nie trafiłeś to nie jest żaden handlarz kosiarkami z allegro i nawet pewnie nie wie co to te allegro bo to starszy gość. Zajmuje się głównie naprawą kosiarek więc chyba zna się na sprawie i nie jest to z tych gości co u niego wszystko cyka aż miło.

Na allegro widziałem wielu handlarzy, którzy myją swoje kosiarki myjką i potem mówią że ich to igła, a tak na prawdę nie wiadomo co to za złom.

Ja rarytasu nie kupiłem ale jak pochodzi z 3 sezony to za tą kasę będzie ok lepiej niż kupowanie chinola za dużo większą kasa na jeden sezon.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 26 Maj 2011, 23:13   

Poza silnikiem warto przyjrzeć się mocowaniu raczek.Przygrzane do obudowy mocowania po intensywnym użytkowaniu potrafią zaczynać odstawać od korpusu.Zwykle dzieje się tak gdy kosiarka eksploatowana jest z duża ilością manewrów nawrotów na małym areale.
Kierujący naciska na tylną oś. odciążając przednie koła. Dochodzi do tego cieżar kosza z mokra trawą,stąd potrzeba solidnego tego węzła konstrukcyjnego
Widzałem kosiarki z napedem ,gdzie właśnie "mięso" mocowania rurek uchwytu odwarstwiało się prze puszczone zgrzeiny.Istotne są też grubości rurek uchwytów , aby nie wyrabiały się gniazda śrub składających.
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 27 Maj 2011, 12:14   

Wstyd się przyznać ja już swoją kosiarkę rozwaliłem niestety :(

Wyłamałem szarpak do odpalania bo jest plastikowy z drugiej strony ktoś nie pomyślał, żeby robić taki element z plastiku
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Maj 2011, 16:40   

Nie moze być plastikowy kielich bo na skutek temperatury od wału stolik by sie. Pewnie szarpales ostro nie dając sie najpierw zapadka zakleszczyc podstawowy błąd.
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 28 Maj 2011, 12:02   

za taką cenę nowej z silnikiem Hondy nie kupisz...
Używanej Hondy z Allegro nie polecam, chyba że możesz ją uruchomić i sprawdzić przed zakupem. Zazwyczaj jest to 25 letni model wyczyszczony i odpicowany do sprzedania. do którego krucho już z oryginalnymi częściami , bo zamienników nie ma.

znalazłem polski sklep on line z częściami do kosiarek Hondy www.ehonda.pl


tak jak kolega wcześniej pisał

mam taki tip na temat uruchamiania kosiarki od gościa który mi ją sprzedawał :

Nie szarp za linkę, wybierz najpierw powoli "luz" linki, jak już poczujesz że starter złapie -wtedy energicznie pociągnij.
Ostatnio zmieniony przez KcPr 28 Maj 2011, 12:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
login7 

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: 28 Maj 2011, 13:34   

Czytam te posty i czasem pusty śmiech ....

Moje doświadczenia z koszeniem tzw trawnika ( w sumie to najwięcej to trawy tam rośnie :lol: ) nie są długie ... w sumie od 25 no może 27 lat areał różny od 500m kw do około 4000m kw i ... z tego co wiem kosiarka elektryczna daje radę mam kosiarkę 44cm szerokość koszenia z koszem wiek kosiarki około 20 lat od nowości w rodzinie ( raz miała wymianę podwozia i wiadomo noże co jakiś czas) .
Koszenie:
- 1000m kw trawnika do skoszenia - koszone co tydzień czas sobota od 8 do 13, drzewka, krzewy, płoty, jakieś inne udziwnienia to wszystko trzeba omijać i da radę jak co dwa tygodnie koszenie czas się wydłuża wiadomo wyższa trawa. Jak było do skoszenia 4000m kw to koszenie to był "rytuał" ... cała sobota od śniadania do kolacji ... ale to było dawno.

Właśnie teraz zaczynam się rozglądać za nową i powiem tyle wybiorę elektryka szerokość koszenia 46-48cm powyżej 1,5kW mocy, obudowa kosiarki koniecznie metalowa !!! plastik pęka ... zawsze może się trafić kamień czy inna śrubka nóż to odbije i blacha się wygnie, nóż można naostrzyć a jak obudowa z plastiku to pęka i nikt mi nie powie że tak nie jest ... przez dwadzieścia kilka lat u sąsiadów dość widziałem ... kosz pełny plastik żadnej siatki ze szmaty .... można łatwo naprawić jakby co, koszt takiej dobrej nowej kosiarki około 900zł .

Spalinowa uwalnia od kabla ale w rozliczeniu wieloletnim wychodzi mniej ekonomicznie i więcej problemów. Ja niestety muszę liczyć się z wydatkami koszę wkoło komina więc prąd mam zasięg przedłużaczy to 100 metrów ... muszę też wykosić drogę.

W sumie to moje zdanie i nikt z nim zgadzać się nie musi ...

Pozdrawiam
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 28 Maj 2011, 13:59   

Co kto lubi :)
Ogród ma być przyjemnością ,a nie katorżniczym obowiązkiem.Nieprawdaż?
Dlatego JA wybrałem samobieżną spalinówkę 6kM-używaną! :)
 
amon 

Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 17
Wysłany: 3 Czerwiec 2011, 23:06   

Witam

odnośnie koszenia co udało mi się zrobić 1 dnia to przynajmniej 50% czasu mniej mi to zajmuje albo i więcej niż 50%.


Co do tego rozruchu to szarpak się rozleciał i już nic z tego nie będzie, dziwne, że takie element robią z plastiku.

Mam jeszcze rozrusznik ale tu kolejny problem. Kupiłem akumulator ale kosiarka nie chce zapalić tak wygląda jakby siły nie miała czy coś takiego. Z prostownika zapali ale też nie od razu po kilku próbach.


Jak to rozwiązać ? silnik to Tecumseh
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Czerwiec 2011, 23:43   

Sprawdziles czy selenoid działa jak powinien to jest stycznik i to on odpowiada za rozruch
 
goszcz 
goszcz

Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 23
Wysłany: 13 Kwiecień 2012, 12:27   

a to się wybiera kosiarkę na jakiś określony sezon?? Mnie się zawsze wydawało, że kosiarki kupuje się na lata, a nie na sezon. Jeśli ja miałabym wybierać kosiarkę postawiłabym na alko. Są mocne, fajnie się je prowadzi no też mają dość duży okres gwarancji.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum