Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
który Victus? a może coś innego?
Autor Wiadomość
darekgr1 

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 11:52   który Victus? a może coś innego?

Witam
Szukam kosiarki z napędem w okolicach 1200 - 1300zł. Do koszenia około 900 metrów w miarę równego trawnika.
Przeszukałem i poczytałem trochę forum i skłaniam się w kierunku jakiegoś Victusa. Z drugiej strony wiele dobrego słyszałem o Alko. Victus jednak trochę taniej, ale ponoć słabsze wózki. Alko znowu w moim pułapie cenowym wybór raczej z silnikami Alko lub B&S serii 500 (ponoć takie sobie).

Z Victusa myślałem o:
https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-victus-vss-53-tk-allroad-4-1819.html?l=pl
https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-samojezdna-victus-vss-50-b55-655.html?l=pl
https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-victus-vss53-tbx-allroad-4-1144.html?l=pl

Pierwszy na Emak K800, pozostałe dwa na B&S. Jakoś początkowo byłem nastawiony na B&S, ale coraz bardziej się skłaniam ku Emak.

A może jednak pokusić się na coś z Alko w tym przedziale cenowym? A może jeszcze jakieś inne opcje?

Pozdrawiam
Darek
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 15:55   

Model z pierwszego linku to najlepsza propozycja cenowa i jakościowa, czyli wybierz vss53tk

solidny korpus i przekładnia GT i części masz gwarantowane na lata jak coś się uszkodzi lub zużyje,

Silniki to najmocniejsza strona tej kosiarki, mocny i bezawaryjny
Ostatnio zmieniony przez troku 30 Kwiecień 2014, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 17:44   

troku napisał/a:
Model z pierwszego linku to najlepsza propozycja cenowa i jakościowa, czyli wybierz vss53tk

solidny korpus i przekładnia GT i części masz gwarantowane na lata jak coś się uszkodzi lub zużyje,

Silniki to najmocniejsza strona tej kosiarki, mocny i bezawaryjny


W ogóle to lepsza kosiarka niż samochód ferrari,i to jeszcze żeby jakiś silnik był dobry ale to normalny Chińczyk bez żadnej rewelacji
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 18:08   

zamiast szydzić może zaproponuj coś od siebie do porównania co ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 2 Maj 2014, 10:21   

Troku, w zasadzie większość forumowiczów ignoruje Janka, tylko Ty czasami podejmujesz chęć rozmowy z komediantem.

JesT takie motto.
Nigdy nie kłuć się z głupcem, bo szybko sprowadzi Cie do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Oczywiście nie pisze tu o nikim konkretnym, ale jakoś tak zawsze mi się to przypomina jak czytam posty Janka.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Maj 2014, 16:09   

To jest o niebo lepsza kosiarka od tych wyżej proponowanych,ma normalny silnik B&S a nie jakiegoś Chińczyka

http://www.grass.com.pl/product/7/gtm-53-s-3-in-aa



No widzę że zebrała się grupa "cwaniaczków" którzy tylko popierają się na wzajem, nie ważne że coś jest kiepskie ale trzeba to popierać za wszelka cenę,ale widzę jednak że puszczają wam nerwy a to dobry znak dla klientów bo w końcu widać jacy z was pomocnicy w zakupach
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 3 Maj 2014, 09:52   

janek38 napisał/a:
W ogóle to lepsza kosiarka niż samochód ferrari,i to jeszcze żeby jakiś silnik był dobry ale to normalny Chińczyk bez żadnej rewelacji


No właśnie... czyżby bez rewelacji? Ile widziałeś zepsutych silników Emak/Loncin? Z winy producenta - nie widziałem żadnego. Jak dla mnie ten silnik bije na głowę Briggsa 875. Pod względem wykonania, ceny, cen części eksploatacyjnych i zamiennych. Wśród chińskich producentów silników godne polecenia są w zasadzie tylko Loncin i Rato.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 4 Maj 2014, 11:13   

Niestety tu janka38 popieram,faktem jest że część forumowiczów sprowadza większość dyskusji do trzech marek które w praktyce są takie same,nie jest to nowością że takie praktyki są często stosowane i tylko "głupcy"dają się na takie zagrywki nabierają,jeżeli ktoś proponuje sprzęt innych firm przeważnie dyskusja zamiera aby dany niekorzystny temat w linkach był niżej bo większość już do niego nie wróci
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 4 Maj 2014, 17:52   

A z której chińskiej fabryki Briggs'a ten silnik pochodzi?
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Maj 2014, 18:07   

Pewnie janek cały czas żyje w epoce gdzie silniki b&s były robione za naszą wschodnią granicą.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 4 Maj 2014, 18:54   

troku napisał/a:
wschodnią


Że niby gdzie? Na Ukrainie?
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Maj 2014, 18:56   

tfu miałem na myśli południową granicę oczywiście
 
dzejoo 

Wiek: 48
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 6
Wysłany: 4 Maj 2014, 19:08   

Ja kupiłem mojej Teściowej Victusa VSS 53 TK Allroad 4 za 1199. Forum się przydaje bo na dzień dobry sklep miał 1299 :) na moje pytanie dlaczego 100 więcej niż narzucona na Polskę cena"sprawdzono" fvt i przyznano mi rację :) Dziękuję Forumowiczom

Co do wrażeń. Jestem po 1h testowania. Ogień kosiarka, bez napędu bo mi szkoda i na bocznym wyrzucie, wjechałem w sad gdzie trawnika brak za to 20cm zzielska, na max koszeniu spokojnie szła bez zająknięcia, kolejene pasy na 75% szer noża by się nie spociła i tak z 500mkw. Na więcej moje sumienie nie pozwoliło :)

Trawnik do 1000m. Ogień na napędzie. Ale iglaki i inne "choinki zakamarki" dokosić bez napędu to już czuć wagę w rękach i zmęczenie. W tym momencie miałem chwilę zwątpienia czy nie za cieżką kupiłem ale mi przeszło gdy za płotem sąsiadka odpaliła OLEO-MAC G44 PK K500 takie małe lżejsze bez napędu ;-) . Owszem lżejsza ale miałem porównanie mocy, przy koszeniu miałem wrażenie że o.mac się męczy.
Ostatnio zmieniony przez dzejoo 4 Maj 2014, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 4 Maj 2014, 19:47   

Bardzo wiele sklepów ma ją w cenie 1299, a to z uwagi, że klienci bardzo lubią negocjować ceny. A i tak kończy się na 1199. A cena jest już tak wyżyłowana, że po prostu nie ma z czego schodzić.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
dzejoo 

Wiek: 48
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 6
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 14:19   

Cześć,

Victus VSS 53 TK Allroad 4 - jest po 10h pracy jak do tej pory sprawuje się ok, ale cholera jest cieżka :-) jest gdy manewruję bez napędu przy iglakach. Pojechałem do Teściowej na urlop i odciski mam ;-) W innych wątkach czytałem o braku ergonomiczności kosza wajhy wysokośći, problemem przy nalewaniu: DEMENTUJĘ. Jak ktoś jest ciekawy więcej szczegółów zapraszam na PW.

Odciski mam to teraz przeglądam kosy/podkaszarki elektr/spal max 0,5ara trawy chwastów do podkaszania jest tam gdzie V nie wjedzie i pytanie czy g..z marketu 250w pociągnie temat :)?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Lipiec 2014, 14:38   

dzejoo napisał/a:

Odciski mam to teraz przeglądam kosy/podkaszarki elektr/spal max 0,5ara trawy chwastów do podkaszania jest tam gdzie V nie wjedzie i pytanie czy g..z marketu 250w pociągnie temat :)?


I tak i nie. Przez chwilkę tak, później nie. ;)

Sam nazwałeś rzecz po imieniu, chcesz żeby Ci w garażu śmierdziało?
_________________
Pozdrawiam
M.
 
genuś33 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: 10 Lipiec 2014, 15:07   

Jestem po 36 godzinach koszenia Victusem VSS 53 TK Allroad 4 na silniku Emak K800 dodam,że te godziny nabite w kilka dni (3 działki +) szukałem kosiarki spalinowej bo elektryczna padła działka duża,wszystko co zasadzone coraz większe i bawienie się z kablem zaczynało już mnie denerwować,brałem pod uwagę tylko dwa silniki Emak K800 >B&S 675 ex przed zakupem dużo czytania,byłem też w 3 serwisach i w każdym mnie namawiali na emaka po jest lepszy.. B&S dobre czasy mają za sobą dziś te silniki siedzą na wszystkim a często jak jedziemy do serwisu i pan zobaczy go na tandecie to nawet ich nie odbierają.Ja jestem z kosiarki zadowolony napęd pomaga mi pchać te 34kg pod górę i wydaje mi się że sprzęt posłuży ładne lata.Wczoraj byłem w Bricomarche po lampki i przy okazji wbiłem na dział ogrodniczy i zobaczyłem 4xspalinowe NAC na silnikach od serii 450/675ex dodam tylko ta ostatnia za 1400zł! jakość budy to powaliła mnie na kolana(koła chyba z elektrycznej) Co do wyboru kosiarki(a dużo ludzi czyta te fora) to proponuje sobie popytać w dobrych serwisach i najlepiej na PW ludzi którzy się na tym znają,ja już miałem na oku silnik 675ex ale dosłownie 15 minut przed zakupem zmieniłem zdanie po rozmowie z gościem który praktycznie pokazał mi różnice na + jaki ma silnik emak oraz brak ich w warsztatach a b&s były owszem I jeszcze mała podpowiedź,czym kosiarka ma ładniejszy design tym będziesz więcej odwiedzał serwis,silnik>mocne koła>blacha to podstawa a nie chłodzone otwory na napoje i piękne koła 5'szprychowe :-) jak do ceny 1300zł chyba nie ma lepszego wyboru,kolejna firma do której mam wysokie zaufanie to AL KO a przynajmniej wiem,że kosy robią na lata i zero problemów
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum