Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w doborze kosiarki budżet 1000zł
Autor Wiadomość
czomuko 

Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: 21 Marzec 2016, 18:59   Pomoc w doborze kosiarki budżet 1000zł

Witam

Jestem nowy na forum, potrzebuje pomocy w doborze kosiarki. W zeszłym roku założyłem trawnik powierzchnia 900-1000m2. Muszę zakupić kosiarkę niestety budżet mam nie wysoki 1000 zł i nie ma szans na jego zwiększenie proszę o pomoc bo nie mam zielonego pojęcia o kosiarkach domyślam się że nie kupię za tą kwotę super sprzętu. Proszę o pomoc w wybraniu najlepszej kosiarki jaką można kupić za tę kwotę.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 21 Marzec 2016, 20:43   

Budżet skromny ale coś wymyślimy ;)

Ale nie zaczniemy, jeśli trochę nie uściślisz poszukiwań,

Spalinowa czy Elektryczna? I zależy Ci na Samobieżnej (z napędem) czy niekoniecznie? Ewentualnie wspomnij do jakich serwisów od kosiarek masz blisko, chyba że się tym nie interesowałeś. Ogólnie trawnik zadbany, czy początkowo może się zdarzyć natrafienie nożem na jakiś kamień, bryłę ziemi czy coś takiego?
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
szumbu 

Imię: Jakub
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 22
Wysłany: 21 Marzec 2016, 20:52   

Kosiarka zdecydowanie spalinowa, nigdy nie używałem kosiarki z napędem więc nie jest konieczny. Trawnik równy i zadbany. Co do serwisów najbliżej mam Sthil (7km) naprawia wszystkie kosiarki na silnikach b&s, stiga 25km, oleo-mac 35km i tyle co do serwisów.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 21 Marzec 2016, 23:02   

Z markowych kosiarek, którymi nacieszysz się nieco dłużej niż marketowymi, oraz do których w razie czwgo bez problemu dostaniesz częsci polecam:
Viking MB 248. Cena delikatnie przekracza budżet, ale może uda Ci się wynegocjować, 46cm szerokości, silnik B&S, bardzo prosta bez napędu. Nie ma wodotrysków, bo to najtańszy model Vikinga. W tej cenie polecam również:
Stiga Collector 46 B parametry zbliżone, cena nieco niższa, trwałość na podobnym poziomie.
AL-KO Classic 4.25 P-B nieco większa i mocniejsza, większy kosz, trwałość nieco niższa niż w przypadku dwóch poprzednich modeli.

Powyżej bardziej markowe modele, możesz również kupić marketówkę typu Nac, McAlister,MTD,TORQ, wtedy otrzymasz w tej cenie nieco większy silnik, być może nawet napęd, i większą szerokość silnika - jednak kosztem trwałości.

Zwracaj uwagę na to żeby obudowa nie była zbyt tandetna, typowy matowy plastik, a na nim byle jak przyklejone naklejki sugerujące wysoce chińskie pochodzenie. Zwracaj uwagę na solidność kół i ich zamocowania. Jeśli masz w pobliżu serwis B&S to wybierz taki silnik, nie bierz również silnika o pojemności mniejszej niż 125ccm (bardzo często występuje teraz 100ccm, jest on bardzo słaby). No i kupując teraz kosiarkę trzeba być przygotowanym na to że niektóre sklepy mocno zawyżają cenę ze względu na start sezonu. Przy działce o wielkości 10a, nie szukaj kosiarki węższej niż 46cm, gdyż później bardzo dużo się nachodzisz. Obudowy metalowe i plastikowe w praktyce mają podobną trwałość.

Jak dla mnie warto rozważyć 3 wymienione przeze mnie modele, może zaraz koledzy dorzucą jakąś propozycje od Oleo-Maca, na temat tej marki się nie wypowiem gdyż nie znam ich produktów
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
szumbu 

Imię: Jakub
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 22
Wysłany: 22 Marzec 2016, 08:29   

Kosiarki w moim budżecie z silnikami B&S są wyposażone najczęściej w silniki z serii 450 a czytałem trochę że jak silnik B&S to serię powyżej 600 i chciałem spytać czy coś w tym jest a co sądzicie o chińskich silnikach używałem na swojej działce glebogryzarki agria do której zamontowano silnik lincin i bardzo byłem zadowolony odpalał od pierwszego szarpnięcia.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 22 Marzec 2016, 09:26   

Silnik Briggsa powyżej 600 a więc seria 625,650,676,775 jest z pewnością mocniejszy, dlatego występuje tak jak wspomniałeś w większym zakresie cenowym. Pojemność Serii 625 to np. 190ccm a nie 125ccm. Trwałość bardzo podobna w końcu to ta sama marka, Viking równiez lepszy jako kosiarkach jest w Serii 4 lub 5, jednak ten z seri 2 to również Viking.

Silniki Lincoina (chińskie) również spełniają swoje zadanie, działają, sa tańsze od Briggsa, części (również tańsze)można do niech dostać, choć oczywiście nie tak łatwo jak do Briggsa. Są delikatniejsze z zewnątrz (obudowy, startery, obudowy filtra powietrza) ale nieco mocniejsze wewnątrz (trwalszy układ korbowy)

No i tak na koniec to czasy są już tak złe, że Agria fabrycznie stosuje u siebie silniki Lincoina?
 
szumbu 

Imię: Jakub
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 22
Wysłany: 22 Marzec 2016, 09:33   

Może źle się wyraziłem silnik lincin został zamontowany po awarii oryginału bo była to stara glebogryzarka. Co do silników czyli kosiarka z silnikiem z serii 450 powinna się sprawdzić na mojej działce
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 22 Marzec 2016, 10:49   

Sprawdzi się na pewno. Po drodze są również nieco rzadziej spotykane silniki z serii 500 (148ccm) i 550 (158ccm) są to starsze dolnozaworowe jednostki, prawdopodobnie wycofane już z produkcji ale jeszcze można je natrafić, no i jest jeszcze seria 575EX.

Producenci zazwyczaj dopasowują silnik do obudowy, kosiarka z silnikiem z Serii 450 zazwyczaj ma ok. 46cm szerokości, ale nikt nie pcha tego silnika do kosiarki z 53cm szerokością koszenia, tam występuje już np. Seria 775, której na próżno można szukać w kosiarkach do 46cm szerokości roboczej

A na jakie modele Ty zwróciłeś uwagę?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Marzec 2016, 12:37   

Jeśli napędu nie wymagasz, zdecydowanie najprostszy Viking będzie dobrym wyborem. 248 to sprawdzona i trwała konstrukcja.

Osobiście bym wziął coś spoza linii ekonomicznej, ale wypadało by dorzucić przynajmniej te 100 zł. Kosiarki nie zmienisz póki będzie pracować, więc opłaca sie dołożyć parę groszy, żeby konieczność kupna nowej odsunąć w czasie. Przejrzyj model Stiga Combi 48, na silniku GGP. Sam mam taki silnik na mojej starej kosiarce, już 6 sezon zaczynam i będę go bronił. to bardzo dobry silnik. Mocny i oszczędny. Do tego trwały jak na razie, a to już 5 sezonów za nim i zero wkładu, poza olejem.

Konrad jasno opisał, silnik sprawdza się niemal zawsze, bo jest dopasowany do obciążenia.

Unikaj ryzyka, czyli marketowych wynalazków jednosezonowych, postaw na firmę, z siecią serwisów.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
szumbu 

Imię: Jakub
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 22
Wysłany: 24 Marzec 2016, 11:53   

Po długich negocjacjach z żoną udało mi się wynegocjować dodatkowe 500zł ,czyli budżet wzrósł do 1500 zł. Zastanawiam się poważnie nad Kosiarką Viking MB 253 czy może jest coś ciekawszego w tej cenie?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 24 Marzec 2016, 16:28   

Dobra, prosta, mocna kosiarka, ale wymaga podwyższenia obrotów po dotarciu się silnika. W przeciwnym razie słabo napycha kosz. To żadna filozofia, sprzedawca zrobi Ci to w ciągu 5 minut.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum