Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosiarka z koszem do nachylonego terenu - do 1000 zł
Autor Wiadomość
SirMisiek 

Wiek: 36
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 18:53   Jaka kosiarka z koszem do nachylonego terenu - do 1000 zł

Potrzebuję kosiarki z koszem do terenu jak widać na zdjęciach: http://imgur.com/a/bLs1t po drugiej stronie domu, trochę mniejszy obszar i mniej nachylony, z tyłu domu nierówności zagospodarowane, jest coś do koszenia, ale wyrównany teren (może z 200 m2.)
Jak widać jest dość pochyło. Dotychczas kosiłem kosiarką elektryczną Al-ko, ale już swoje wysłużyła. Przymierzam się do zakupu czegoś nowego. Czy w ogóle przy takim nachyleniu można rozważać kosiarkę spalinową (najlepiej z napędem)? Czy w związku z pracą przy takim nachyleniu nie zatrze się silnika? Ganianie z przewodem jest upierdliwe :) Jeśli można, to czy można rozważać w takim budżecie? Jeśli nie to w jakim?

Zastanawiałem się czy złotym środkiem nie będzie akumulatorowa, ale budżet większy, no i mam obawy o trwałość baterii, a bateria pewnie mało nie kosztuje, to chyba koszta nie warte zachodu.

Generalnie jeśli nie spalinowa, to co z elektrycznych? Tu już w grę wchodzi też oczywiście z koszem, ale możliwe jak najlżejsza. No i myślę, że budżet można spokojnie obniżyć o połowę :)
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 22:38   

Myślę że taki pochylony teren nie zaszkodzi kosiarce spalinowej, powinna sobie dawać radę i się nie zatrzeć. Jednak aby było dobrze to kilka uwag do kosiarki spalinowej

1. Wtedy musiałbyś bardzo sumiennie pilnować stanu oleju, i najlepiej trzymać w pozycji "max"
2. Musi być koniecznie z napędem na tylną oś, gdyż te lepiej "ciągną" najlepiej żeby była z tyłu na wysokich kołach
3. Zwiększ nieco budżet, dopłać do czegoś markowego, gdyż silniki Briggsa lub Hondy, a konkretnie ich gaźniki, lepiej znoszą pracę na pochyłościach

Na rynku w sprzedaży jest również model husqvarny z napędem na 4 koła, niestety nie znam jej ceny, niestety może być wysoka. Ale wtedy to i deskorolkę mógłbyś uwiązać do kosiarki a ona wciągnęła by Cię na górę :D

Co do akumulatorowych to trzeba wybrać dobrej marki, aby akumulator wytrzymał jak najdłużej, gdyż tak jak wspomniałeś, gdy się zużyje lepiej wymienić całą kosiarkę niż akumulator. Akumulator w markowej kosiarce wystarczy na ok 5. lat, i spokojnie skosisz na jednym ładowaniu całą te powierzchnię. Pamiętaj jednak aby również dopłacić do nieco większej kosiarki, akumulatorowe kosiarki również występują w wersji z napędem.

Elektryczną odradzam to faktycznie upierdliwe, i na takie wzniesienie musiałbyś mieć napęd. Zatem niestety trzeba zacisnąć pasa i nieco zwiększyć budżet na dobrą spalinówkę lub akumulatorówkę :D
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum