Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek Honda czy warto ??
Autor Wiadomość
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 08:24   Traktorek Honda czy warto ??

Dzień dobry, chciałbym poznać wasze opinie na temat zakupu traktorka Honda. Mam do koszenia około 50-60 arów teren płaski interesuje mnie sprzęt z koszem. Na aukcji upatrzyłem sobie dwie maszyny:
Honda 2620:
http://www.olx.pl/oferta/...28-IDgTTO9.html

lub
Honda 2417:
http://www.olx.pl/oferta/...28-IDhp8B1.html

Proszę o opinie na temat Hondy jako producenta traktorków ogrodowych oraz ewentualnie informacje użytkowników o tych wymienionych konkretnie modelach. Czy wg was warto rozważać zakup takiej używanej maszyny?


Za wszystkie opinie z góry dziękuję. Pozdrawiam
  
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 11:52   

Osobiście użytkuję hondę 2218 i jestem z niej zadowolony. Jesli miałbym wybierać to tę z silnikiem 20 KM . Z uzywką jest, że jeśli jest sprawna i potrafisz to ocenić, to jest okey. Gorzej gdy tego nie potrafisz i wdepniesz na ..minę... Raczej nikt nie sprzedaje traktorka, który jest sprawny. Inaczej ma się rzecz u handlarzy..
 
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 12:06   

Myślę że przed zakupem sprawdzę sobie wybrany egzemplarz w serwisie a tam raczej pracują osoby, które przynajmniej z założenia powinny się trochę znać. A jak sytuacja z częściami miałeś jakiś problem z zakupem? jak ceny w porównaniu do innych producentów, czytałem dużo opinii że drożyzna straszna. Do tego dochodzi cena tych traktorków jest o dziwo niska w porównaniu z nowymi egz które kosztują ponad 20 tysięcy.
  
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 12:26   

Jakość silników Hondy jest w/g mnie b.dobra. Natomiast rzeczywiście części do nich już nie.. Jednak biorąc pod uwagę, że ceny traktorków są wzięte z ..kosmosu, to można i to ..przełknąć..
 
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 12:30   

Czyli mam rozumieć że producent bierze cenę nowego sprzętu z kosmosu ale używka, którą handlarz przywozi z zagranicy jest już tańsza bo poprostu rynek to weryfikuje, a w cale nie oznacza to, że traktorek może mieć jakąś wadę.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 12:43   

Tornado napisał/a:
... Raczej nikt nie sprzedaje traktorka, który jest sprawny. Inaczej ma się rzecz u handlarzy..



"Raczej" , ale to nie reguła :P . Sam kupiłem używkę ( historia w postach ) i jestem mega zadowolony.

Milicz - zagłębie handlarzy, ale też nie stawiał bym ich wszystkich na równi z tymi co chcą oszukać, kombinować itd itp.
Sąsiad kupił traktorek ( ISEKI ) od jednego z Milicza , po tygodniu coś tam padło i co ... traktorek choć używany był na gwarancji tego sprzedawcy ( handlarza ) . Został naprawiony i do tej pory ( 5 rok ) pracuje bez problemu.

Za radą wszystkich jak i pewnie za swoim rozumem, sprawdź jak najdokładniej i będzie dobrze :)

P.S. Ja mam traktorek z silnikiem Hondy - poezja , równiutka praca , zresztą bezproblemowa praca. A więc polecam.
 
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 12:54   

Milicz zagłębie sprzedawców traktorków, generalnie w rozmowach telefonicznych każdy wydaje się być rozsądny, nikt nie daje gwarancji na papierze ale mówią, że jeżeli coś by się stało to wówczas pomogą ale jak to będzie - chyba lepiej nie mieć takiej sytuacji i nie doświadczać :-)
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 13:05   

Panowie, moją Hondę zakupiłem u .. handlarza spod Milicza.. :-P
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 22 Wrzesień 2016, 18:04   

Honda słynie z dobrej jakości, jednak używane egzemplarze, mogą być na tyle zużyte, że będą wymagały wkładu finasowego. A części hondy są bardzo drogie. Używka jest zawsze loterią, jednak wydając pieniądze, trzeba naprawdę sprawdzić sprzęt krok po kroku, od silnika przez skrzynię, układ kierowniczy aż po ramę.
Ale generalnie należy się skupić na silniku i na skrzyni. Silnik ma odpalać na dotyk, zarówno ciepły jak i zimny, bo to jest honda, nie ma prawa kopcić, ani nierówno pracować. Sprawdzić należy również obudowę filtra powietrza, czy nie ma tam oleju. Sprawdzić jak wygląda olej i skontrolować silnik pod względem ewentualnych wycieków. Skrzynia ma chodzić cicho, nie ma prawa szarpać ani zwalniać po rozgrzaniu. Skrzynię również należy skontrolować pod względem wycieków. Po za tym sprzęgło noży również nie powinno szarpać przy załączaniu, a silnik nie powinien gasnąć. Kosisko nie powinno wpadać w wibracje. Silnik, skrzynia, sprzęgło noży to najdroższe elementy i im najwięcej uwagi należy poświęcić.
  
 
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 23 Wrzesień 2016, 07:24   

Dzięki za instrukcje
 
cisawyy 

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: 26 Wrzesień 2016, 08:26   

No i stało się kupiłem tą 2417 pracuje fajnie jedyny mankament którego nie było słychać podczas testowania u sprzedawcy a pojawił się później bo dłuższej pracy to jęknięcie paska (coś w stylu ślizgu) ale tylko podczas załączenia agregatu później pracuje już równo bez jakichkolwiek dziwnych odgłosów. Macie jakieś pomysły co to może być? Sprzedawca mówił wstępnie coś o powietrzu sprężonym, które załącza noże niby nie ma tam elektromagnesu.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum