Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
NIE RóWNA PRACA SILNIKA SPALINOWEGO HONDA
Autor Wiadomość
technikjd 
JARO

Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: WROCłAW
Wysłany: 23 Wrzesień 2008, 22:25   NIE RóWNA PRACA SILNIKA SPALINOWEGO HONDA

PO ROKU CZASU PRACY NOWEJ KOSIARKI SPALINOWEJ, PRZY KOLEJNYM KOSZENIU ZARAZ PO ODPALENIU SILNIK STRACIł PłYNNOść OBROTóW. UJAWNIA SIę TO PRZY CIąGłEJ PRACY
SILNIKA W SZYBKICH CYKLICZNIE POWTARZAJąCYCH SIę ODSTęPACH;RAZ WYSOKIE A RAZ NISKIE OBROTY. PRZECZYśCIłEM śWIECę I PO KRóTMIEJ PRACY ZNOWU BYłA OKOPCONA .
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 29 Wrzesień 2008, 21:07   

Witam, spróbuj wymontować gażnik , przemyć i przedmuchać zawór iglicowy.Mam pytanie czy wymieniałeś olej i czy stan oleju po wymianie jest prawidłowy?
_________________
Henry58
 
technikjd
Gość
Wysłany: 30 Wrzesień 2008, 20:57   Re: NIE RóWNA PRACA SILNIKA SPALINOWEGO HONDA

naturalnie wymieniłem olej i stan jest poprawny, nawet miałem obawy że może być oleju za dużo, zmiana w pracy silnika nastąpiła tusz po dolaniu paliwa i ponownym odpaleniu kosiarki,
przedmuchałem pompką wlot paliwa do gaźnika ale bez efektu , muszę spróbować tego co doradziłeś ,na razie dzięki.
 
lajsta 

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 15:50   

Witam po raz pierwszy. Mam ten sam problem - po zimie silnik kosiarki (Honda 4,5 KM) miał problem z odpleniem, prychał, kichał ale nie zapalał. Miałem w garażu jakąś starą świecę BERU (4-ro elektrodową), wsadziłem i zapalił za pierwszym pociągnięciem linki. Silnik jednak pracuje równo tylko na "ssaniu", kiedy zmniejszam obroty te zaczynają falować. Nie boję się silników i dysponuję narzedziami więc może ktoś podpowie gdzie zajrzeć i co sprawdzić? Pozdrawiam.
 
lukasss3 

Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: z kątowni
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 18:49   

W tego typu problemie wina leży po stronie gaxznika po wyczyszczeniu w 100% falowanie obrotów znika Może po prostu jakiś paproch gdzieś się sponiewierał i zatkał , bądz też w komorze pływakowej skropliła się woda co jest częsta tez przyczyną i przeszkadza w gaźnikowi w pracy .
_________________
B&S Quantum 5KM 3.8 KW :)
 
lajsta 

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: 17 Kwiecień 2010, 19:45   

Dzięki. Jeśli silnik nie przestanie "kasprować" przy najbliższym, dłuższym koszeniu zabiorę sie za czyszczenie. Mam jeszcze jedno pytanie - czy świeca, którą założyłem tj. Beru UXF79 nie spowoduje na dłuższą metę jakiś problemów, może jednak kupić i założyć NGK BPR6ES? Powiem tylko tyle - na tej Beru kosiarka odpala jakby była elektryczna a nie spalinowa - nawet gdy była nowa nie odpalała na oryginalnej BPR6ES tak jak teraz.
 
iskieriusz 
fan wszystkiego, co polskie

Wiek: 44
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: 19 Kwiecień 2010, 10:20   

Zamiast kupować Beru proponuję świece polskiej firmy ISKRA FE65PRS (odpowiednik BPR6ES NGK). W moim Cinquecento sprawują się świetnie, dając mocną iskrę. W kosiarce też będą super. Te świece można kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym, albo za pośrednictwem internetu (np. allegro). Z tego co wiem producent prowadzi też sprzedaż wysyłkową.
Ostatnio zmieniony przez iskieriusz 19 Kwiecień 2010, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
ponczo12496glownica 

Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 18
Wysłany: 27 Maj 2010, 17:19   

lajsta napisał/a:
Witam po raz pierwszy. Mam ten sam problem - po zimie silnik kosiarki (Honda 4,5 KM) miał problem z odpleniem, prychał, kichał ale nie zapalał. Miałem w garażu jakąś starą świecę BERU (4-ro elektrodową), wsadziłem i zapalił za pierwszym pociągnięciem linki. Silnik jednak pracuje równo tylko na "ssaniu", kiedy zmniejszam obroty te zaczynają falować. Nie boję się silników i dysponuję narzedziami więc może ktoś podpowie gdzie zajrzeć i co sprawdzić? Pozdrawiam.
przecież po zmniejszaniu obrotów silnik traci moc i zaczyna tak falować zawsze
 
Romuald 
roman

Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: Z Dolska
Wysłany: 27 Maj 2010, 19:40   

Witam.
Nie dawno kupiłem sobie nową obudowę do kosiarki i okazało się, że silnik w tej nowej obudowie jest zbyt nisko, to znaczy tak, że nóż jest poniżej obudowy. Czy wie ktoś może co by można podłożyć pod silnik, żeby był wyżej. Może jakaś podkładka, albo tulejki pod śruby mocujące silnik. Proszę o porady i z góry wielkie dzięki.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Maj 2010, 20:25   

Hondy tak mają przeczysć gażnik w sensie przedmuchaj (nie ustami czy pompka do roweru) tylko sprężarka powietrzem pod ciśnieniem powinno pomóc jeżeli nie pomoże.... to możę załóżmy że pomoże
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime - Mapa Forum