Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup nowej kosiarki spalinowej.
Autor Wiadomość
rychu3 

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 16:09   Zakup nowej kosiarki spalinowej.

Witam,
Posiadam trawnik o powierzchni +- 20a i planuje w najbliższym czasie zakup nowej kosiarki spalinowej. Chciałbym aby kosiarka miała napęd i najlepiej jakby miała elektryczny rozrusznik. Cena jaką chciałbym przeznaczyć to max 2000zł.

Proszę was o pomoc w wyborze sprzętu, bo wiem, że jest tego multum, ale nie wiem na co mam zwracać uwagę.


Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 20:28   

na elektryczny rozrusznik szkoda kasy ale to twoje pieniądze
 
rychu3 

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 09:35   

Wiem, że jest to zbędny dodatek, jednak kosiarke będą używały również kobiety i zależy mi na tym.
Z kosiarek jakie wpadły mi w oko to jedynie kosiarka marki Faworyt z silnikiem OHV, 5KM, rozrusznikiem manualny i elektrycznym. Cena to 1500 zł.

Czy jest ona warta uwagi? (Jedyne do czego mam zastrzeżenia to biały materiałowy kosz). Czy może są jakieś lepsze kosiarki?
Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 10:07   

z faworytem jest o tyle dobrze że masz serwis po gwarancyjny tzn. części przez jakieś 5 do 10 lat od końca gwarancji.
 
rychu3 

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 11:04   

A jak wygląda sprawa z awaryjnością tego sprzętu?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 12:08   

a to już zależy jak trafisz jak chińczyk dobrze poskładał to będzie ładnie, długo i bez awaryjnie pracowała, a jak chińczyk miał kaca i składał aby złożyć to będzie awaryjność.
 
rychu3 

Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 12:23   

Rozumiem. A kosz materiałowy jest ogólnie wytrzymały czy po jednym sezonie będę musiał kupić nowy?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 12:31   

kosze materiałowe są dobre tylko trzeba je myć co jakiś czas
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 16:49   

Trwała, z rozrusznikiem do 2 tysięcy. A po co ten rozrusznik? Żeby kobieta umiała odpalić? A jak się zepsuje to też będzie umiała? A jak się akumulator rozładuje, to też sobie poradzi?

El. start to fajny bajer, w przypadku dobrych silników nawet mocno bezawaryjny, ale takie kosiarki zaczynają się od 3000 w górę.

Jak kupisz z silnikiem B&S Ready Start to nawet 90 letnia babulka odlali ten silnik. Jak chcesz wydać 2k to lepiej na porządny silnik, a jeśli się uprzesz na el. start (zrozumiałe, niektórzy lubią takie gadżety) to dorzuć jeszcze tysiaka.

Biorąc pod uwagę, że kosiarkę kupujesz co 10 lat, masz 100 zł rocznie, miesięcznie 8 zł za święty spokój.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 21:59   

Ale poniekąd rozrusznik silnika nie podnosi jakoś mega ceny kosiarki, może o 200zł, a widziałem rozruszniki Briggsa w serii 675, i 875 i jak dla mnie sią identyczne tylko różnią się mocowaniem, więc jak dla mnie trwałość ta sama.

Jeśli rozrusznik to raczej z Serią 675. 775 Seria mało kiedy ma ręczy stater w parze z rozrusznikiem, większe 'Serie" nie są w Twoim zakresie cenowym, a mniejsze "serie" rozruszników nie mają.

Ewentualnie Stigę z ich silnikiem RS 55 OHV (czy coś takiego), miałem ostatnio taką używaną, nawet po 5 latach rozrusznik bardzo zdrowo kręcił na fabrycznym akumulatorze.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum