Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Pproblem z silnikiem NAC T375
Autor Wiadomość
krystian1991 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: 29 Lipiec 2012, 20:40   Pproblem z silnikiem NAC T375

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem Krystian bardzo miło mi dołączyć do społeczności forum.

Mam problem i nie mogę znaleźć rozwiązania otóż moja kosiarka NAC 460 MODEL SILNIKA T375 po uruchomieniu nie może wejść na stałe obroty i bardzo głośno chodzi. Dotychczas ; wyczyściłem gaźnik, wymieniłem olej, przeczyściłem świece, kupiłem nowe sprężynki regulatora obrotów i regulatora przepustnicy . Próbowałem wyregulować gaźnik ale straciłem na to tylko czas . Dzwoniąc do serwisu w moim mieście usłyszałem że mam wyczyścić filtr powietrza :) co robię praktycznie przed koszeniem trawnika., a problem zniknie. Albo mam przywieźć kosiarkę do nich . Co odpada bo oni tylko wymienią świece co też zrobiłem albo coś tam jeszcze pomajstrują a problem jak był tak będzie.
Może ktoś rozbierał ten silnik i wie czy jest tam taki regulator obrotów jak na zdjęciu poniżej .

może on się posypał i dlatego tak falują obroty . Problem zaczął się od tego ze kosiarka delikatnie straciła na mocy myślałem ze jest to wina sprężyny cięgna przepustnicy kupiłem od razu nowe dwie sprężynki górną i dolną wiem ze one są odpowiedzialne za regulacje obrotów w tym modemu jeśli wymienię regulator obrotów muszę rozebrać misę olejową i kupić nowe uszczelki . czemu się pytam czy tam jest taki regulator bo ktoś mi powiedział ze w tych modelach go nie ma co uważam za nie prawdę . Prosił bym o jakąś sugestię fachowców a z pewnością jest was tu sporo czy warto rozbierać silnik i sprawdzić regulator obrotów. Lub jeśli ktoś posiada schemat takiego silnika
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 29 Lipiec 2012, 22:22   

Sprawdz jeszcze luzy na zaworach zanim rozbierzesz silnik.
 
krystian1991 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 18:10   

Ok sprawdzę może masz racje tylko nie znam się na silnikach czterosuwowych wiem gdzie są zawory jak sprawdzić luzy o których pisze krzychu1? Jutro pomajstruje a może ktoś z was rozbierał silnik T375 ? i zna temat ? jak wygląda sprawa regulatora obrotów w silniku jest tam to ustrojstwo ze zdjęcia
 
madox91 

Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 12
Wysłany: 3 Sierpień 2012, 13:08   

Tak, jest, ale musiałbyś grzebać w silniku. Jak uda Ci się zdjąć nóż i ściągnąć misę olejową (ta metalowa obudowa od spodu kosiarki) to dotrzesz do tej części, znajduje się przy rozrządzie. Powinieneś to zobaczyć, będzie to w misie olejowej. Taka moja rada( bo też jestem zielony, a właściwie do niedawna byłem) jak będziesz ściągał misę uważaj na uszczelkę misy, bo bardzo łatwo ją przedrzeć.
Nie wiem też, może się mylę, ale będziesz musiał chyba po wszystkim jeszcze ustawiać rozrząd. ;-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Sierpień 2012, 15:57   

Jeżeli nie ruszysz wałka rozrządu to regulować nie trzeba
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 3 Sierpień 2012, 18:14   

Krystian1991 na 99% przyczyną falowania obr w twojej kosiarce jest zje...gaznik. Jest to bardzo czesta przypadłość tych sprzętów
 
krystian1991 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 3
Wysłany: 3 Sierpień 2012, 20:47   

Bardzo dziękuję koledzy za odpowiedzi na razie nic nie ruszałem dokładnie wyczyściłem gaźnik benzyną ekstrakcyjną po czym przedmuchałem sprężonym powietrzem . Według mnie wina nie jest po stronie gaźnika . Mogę się mylić eh nowy gaźnik 100 chyba ze macie załatwić taniej ?
Ja chyba rozbiorę ten silnik i zobaczę ten "plaistik" co się nazywa regulatorem obrotów.Może on się posypał. Tylko trawa rośnie a ja jestem bez sprzętu ;( i zapewne jak ją rozbiorę to trochę potrwa zanim ją zrobię . Fotki sprężynek wstawię jak znajdę chwile jutro OK. pozdrawiam . Dam znać co i jak .
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Sierpień 2012, 07:04   

Samo wyczyszczenie gaźnika nie daje pewności należy wymyć go w myjce ultradźwiękowej a i tak 7 na 10 gaźników uda się odzyskać , dzieje się to na skutek utleniania się aluminium, co jest konsekwencją pozostawania paliwa w gaźniku podczas przerw w koszeniu. Naleźy też sprawdzić i przeczyścić dyszę główną-jeżeli jest przytkana to silnik będzie falował.
Ostatnio zmieniony przez troku 5 Sierpień 2012, 07:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
lukasz2810 

Dołączył: 09 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 9 Maj 2015, 11:27   

Witam. Ja mam pytanie dotyczące ustawienia obrotów w kosiarce NAC z silnikiem 575. Tzn używam jej 6 sezon i ona zaczęła chodzić nierówno wiec oddałem ja do serwisu zajmującym się naprawa kosiarek. Kosiarkę niby wyczyścili i wyregulowali. Gdy ją zapaliłem i zacząłem kosić obroty ma duuuzo większe niż miała na początku oraz nadal lekko falują. Jak mam ustawić, zmniejszy obroty kosiarki?? Kosiarka przed ich regulacja chodziła dużo lepiej. Za pomoc z góry dziękuje.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum