Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosa spalinowa za 800-900 max
Autor Wiadomość
Slayer666 

Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 8 Maj 2015, 08:58   Kosa spalinowa za 800-900 max

Dzień dobry, poszukuje kosy spalinowej na działkę, głównie wysoka trawa do wykoszenia. Prosiłbym o pomoc w wyborze.
Nie mam jeszcze na oku żadnego modelu, postanowiłem wpierw zrobić rozeznanie u Państwa, u profesjonalistów.

Rozumiem, że najlepiej byłoby kupić Stihl ale niestety budżet domowy mi na to nie pozwala, dlatego główne kryterium to średniej jakości kosa, najlepsza w tym przedziale cenowym 800-900 zł. Przez "najlepsza" chodzi mi o najmniejszą awaryjność, dobry serwis,dobry silnik, nadającą się do wysokiej trawy przeto mająca moc powyżej 1 KM.

Jeżeli macie Państwo jakieś propozycje marek i modeli to prosiłbym napisać.
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 8 Maj 2015, 11:18   

Ile masz tej działki? Jak ok. 500 - 700 m2 to nie musisz super mocnej maszyny. I niekoniecznie Stihl, ale akurat teraz maja w promocji model FS 55 za niecałe 800 zł. Na pierwsze koszenie dużej trawy możesz wziąć kogoś z mocną kosą, a potem odrosty sobie ścinać swoją, 1 KM to wcale nie tak mało, używam modelu FS 56 i wysoką trawę ścina bardzo dobrze. Chociaż staram się kosić częściej i krótszą. Tylko nie zakładaj czasem noża do nowej kosy bo długo się nią nie nacieszysz. Inny wybór to coś z OleoMaca, np. BC 220. Tak naprawdę wybór daje kwota ok. 1500 zł, może rozważ część zakupu na raty. Kosy nie kupujesz co sezon [nie dotyczy marketowej chińszczyzny, ale jak sie ma szczescie to taka chinolka tnie lepiej jak firmówka, ale ryzyko duże].
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Maj 2015, 09:53   

Stiga BC44D - co prawda to chinol, ale dobrze zrobiony i z dobrym serwisem. W razie awarii wszystko na gwarancji jest szybko wymieniane. Spośród kos w Twoim przedziale to rozsądna propozycja.

Druga, to jak pisał kolega wyżej, wziąć 500 zł na raty i za 1400 zł masz już Oleo-Maca, spory wybór japońskich maszyn.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Slayer666 

Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 9 Maj 2015, 16:08   

Jednak po przeczytaniu wielu wątków będę się decydował na Stihla. Tylko pytanie brać FS 56 czy FS 87? silnik 4 suwowy w FS87 jest bardziej awaryjny od 2 suwowego?
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 9 Maj 2015, 19:17   

Jak masz do koszenia ok. 500 - 700 m2 to bierz 56. Silniki 4mix to takie czterosuwowy na mieszankę paliwo+olej, może dobry wynalazek ale bardziej wymagający niż klasyczny dwusuw.
 
Slayer666 

Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 20 Maj 2015, 13:32   

Działkę mam 1800 m^2 do koszenia na pewno ponad 1000 metrów. Sama wysoka trawa więc myślę że FS 87 bedzie idealna w tym przedziale cenowym do 1300 zł. Widziałem filmiki w internecie , FS 56 trzeba mocno gazować przy większych chaszczach a FS 87 na ucho pracuje bardzo dobrze, jak dodamy tarcze tnące to i z wysokimi chaszczami sobie poradzi.

Miałbym jeszcze pytanie, co oznacza ze 4-suw jest bardziej wymagający? są z takim silnikiem jakieś większe problemy?
 
japko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Cze 2014
Posty: 94
Wysłany: 21 Maj 2015, 08:36   

Tu jest 4MIX czyli taki cztrosuw na mieszankę jak do 2T. I trzeba właśnie tej mieszanki pilnować, dobre świeże paliwo i dobry olej, można zainwestować w pełny syntetyk HP Ultra, teraz na niego przechodzę w swojej FS 56. A po ok. 100 - 130 godzinach pracy trzeba wyregulować luz zaworowy w serwisie. Ogólnie to każda porządna maszyna jest bezawaryjna jeśli się dba. Na początek nie zakładaj tarczy, wypal z 5 litrów mieszanki na żyłce. Chyba, że serwis zaleci inaczej.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum