Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosiarka spalinowa bez napędu?
Autor Wiadomość
bruder 

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 8
Wysłany: 9 Październik 2013, 13:16   Jaka kosiarka spalinowa bez napędu?

Na początek witam wszystkich!
Mam działkę o powierzchni 1000m2. Ale stoi na niej dom, jest kostka, drewutnia, itd. Czyli w sumie do koszenia zostaje pewnie ok. 600m2. Chciałem kupić kosiarkę z napędem, ale sprzedawcy skutecznie wybili mi to z głowy. Chyba rzeczywiście bez napędu będzie dla mnie lepsza. Lżejsza, łatwiejsza w manewrowaniu, a i powierzchnia nie jest duża do obrobienia.
Proszę tylko o pomoc w wyborze. Zaproponowano mi MTD 46 PB w cenie 699zł (wyprzedaż)
http://www.mtd-pl.com/index.php?id=9989
- 46cm szerokość
- silnik BS 450
- waga 25 kg
- kółka na łożyskach (chyba?)
- mulczowanie jako opcja
- duży kosz 70l

jest jeszcze Al-ko Silver 42 B-A Comfort za 899zł. http://bit.ly/19iAcUH
- 42 cm szerokość
- silnik AL-KO PRO 140 Quickstart
- waga 29kg
- kółka łożyskowane
- mulczowanie standard
- kosz 65l

Makita PLM4110 999zł http://bit.ly/17mrSi6
- 41 cm szerokość
- silnik BS 500
- waga 27kg
- kółka ??
- mulczowanie standard
- kosz 50l

OleoMac G 48 PK 899zł http://bit.ly/1gpHolf
- 46 cm szerokość
- silnik EMAK K 600 OHV
- waga 25,5kg
- kółka ???
- mulczowanie standard
- kosz 60l

OleoMac G 44 P 799zł http://bit.ly/1e85yPd
- 41cm szerokość
- silnik BS 450
- waga 24kg
- kółka ???
- mulczowanie standard
- kosz 60l

Stiga Combi 48B 1057zł http://bit.ly/18OBSEv
- 46 cm szerokości
- silnik BS 550E
- waga 26kg
- łożyskowane kółka
- mulczowanie standard
- kosz 60l

Podobają mi się OleoMac, boje się tylko braku serwisu (OLsztyn) i słabej dostępności części.
Fajna jest też Stiga, ale już sporo droższa. W tej samej cenie jest 48SB z napędem, ale bez mulczowania. Ta kosiarka MTD też mnie kusi, bo jest lekka, tania. Ale nie ma mulczowania i nie jestem pewny czy to nie jakość trochę "marketowa".
Może jednak wziąć kosiarkę z napędem??
Generalnie to trochę zgłupiałem, dlatego proszę Was o pomoc w wyborze
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Październik 2013, 14:57   

Z napędem jest łatwiej jeśli nie masz dużego manewrowania. Kosiarka spalinowa sama w sobie jest w miarę ciężka więc napęd się przydaje. Jenak możesz się wpędzić w niepotrzebne koszty jeśli masz dużo miejsc gdzie trzeba zakręcać i lawirować.

Z tego co wymieniłeś to poza MTD, któremu z definicji nie ufam, to raczej nie powinieneś mieć problemów z maszynami. Z tego co wiem to te silniki B&S 450 są dosyć kapryśne.

Rozumiem, że Ama nie jest za bardzo znana, ale żeby przy każdej wyliczance kosiarek zawsze była pomijana... to już mnie smuci. Dorzucam Ci do listy moją maszynę ;)
http://www.amapoland.pl/i...at=159&prod=584
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Październik 2013, 17:02   

Jeżeli chodzi o Olka to nie masz się co martwić raczej jeżeli sam nie uszkodzisz to nic się odrazu nie zepsuje,
Ja się zajmuję dostarczaniem części do dealerów i wiem co mówię.
W samym Olsztynie nie ma serwisu ale zawsze możesz je zamówić w centrali,
 
bruder 

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 8
Wysłany: 12 Październik 2013, 14:36   

Dziękuję za odpowiedź. Poczytałem to forum i trochę rzeczy mi się wyjaśniło. Postanowiłem kupić kosiarkę bez napędu, lekką, ale z mocniejszym silnikiem. I właściwie do wyboru została mi Makita PLM4610 i Solo 582. Jest już co prawda natępca Makity, model PLM4620, ale różni się jedynie silnikiem. W starym modelu był BS625, w nowym BS625E. Wg. sprzedawcy te starsze, mniej ekologiczne silniki są lepsze. Prawda to?
No i mam dystrybutora kosiarek Solo. Podobno bardzo wytrzymałe, z silnikiem BS650, lekka 26kg. Ale troszkę droższa, obudowa z wytrzymałego tworzywa i wąska 40cm. Co sądzicie o marce Solo. Jak sprawuje się wychwalany przez nich system Aeromatic? Podobno dzięki niemu skoszona trawa trafia w kanał aerodynamiczny i kosz wypełniany jest b.dokładnie.
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 12 Październik 2013, 19:58   

Mogę się wypowiedzieć tylko na temat Solo 582 - Makity nie używałem.
Sprzedaję tego typu maszyny od jakiegoś czasu - żadna nie wróciła na gwarancji. Osobiście też używam takiej kosiarki na swojej działce od 3 lat - jedyna "awaria" to pęknięcie czerwonego dekielka w przednim kole. Kosz rzeczywiście jest napełniany do pełna na maxa. W dodatku w tej chwili Solo 582 ma 5 letnią gwarancję. I jeszcze jedno - wbrew opinii wielu ludzi wózek z tworzywa wcale nie pękł, nie rozpadł się itd. mimo że na działce kamieni mi nie brakuje.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 12 Październik 2013, 23:48   

Hehe te nowe ls z amy widze w nowej budzie sprzedawałem te stare i bez zarzutu tanie bez bajerów dobra cena zadowoleni klienci :)
Ewentualnie ALKO silnik masz cacy do powierzchni śmiało uruchomi go kobieta . Jedna wada brak centralnej regulacji wysokości koszenia.
Ale pamiętaj o serwisie pod nosem !!!

5 lat gwarancji heheh już widzę te gwarancje :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
bruder 

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 8
Wysłany: 14 Październik 2013, 14:01   

Sorki, ale nie bardzo zrozumiałem. Makita czy Solo to LS w nowej obudowie? I czy to ma jakieś znaczenie?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 14 Październik 2013, 15:14   

Nie rozumiem decyzji o kosiarce bez napędu do prywatnego użytku. Dla pracownika to rozumiem. I tak popsuje. Ale dla siebie, bez napędu? Męczennik jakiś czy co?

Plastikowe korpusy są super, nie rdzewieją, są cichsze, NIE PĘKAJĄ (dot. viking, solo). Korpusy dla Makity robiła od dawna Stiga, czy teraz ktoś inny, tego nie wiem.

Gwarancja może i trwać 5, a nawet 10 lat, skoro w warunkach gwarancji zawsze jest punkt z wyszczególnieniem co nie podlega gwarancji, a w którym wypisane jest wszystko co może się w trakcie użytkowania uszkodzić lub zużyć.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Październik 2013, 16:25   

Bruder, Ama po prostu zmieniła design - stąd LS w nowej obudowie.
Swoją drogą dziękuję Leszek za dobre słowo :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 14 Październik 2013, 20:10   

To dobry sprzęt żadna mi nie wróciła :) dlatego Polecam :) ale proszę bardzo :) bez napędu jeśli ma dużo skręcania i manewrowania to i tak go nie użyje :)
Nic nie wiem o korpusach z PP ale jednak to nie stalowy korpus :)
Makita robi pilarki DCS i niech zostanie przy tym :)
Solo trochę wymarły temat ale nie wiem jak w innych regionach. Wiem kiedyś było tego więcej na rynku :( a teraz...
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 14 Październik 2013, 20:38   

Solo trochę wymarły temat ale nie wiem jak w innych regionach. Wiem kiedyś było tego więcej na rynku :( a teraz...[/quote]

Za drogi sprzęt na "wymagajacy" polski rynek/
Tu sprzedają się Mc Alistery , NAC'e.Demony i Diabli wiedzą co aby tanie.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 15 Październik 2013, 22:07   

Mi tylko naklejki w sklepie pozostały i jakieś tam graty :) no i nie raz coś do serwisu przyniosą
Wiesz już powoli wydaje mi się zaczyna to mijać u mnie już się zdarzają częściej klienci nauczeni kupnem chińskiego przetopionego złomu :) I biorą sobie u mnie sprzęt czasami ze śmiechu nie mogę wyrobić jak widzę ich miny jak się przyznają że mieli wcześniej sprzęt z supermarketu. Najczęstszy wykręt to że ktoś im kupił brat, wujek bądź tata :).
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum