Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka na wertepy
Autor Wiadomość
fotek 

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 27 Czerwiec 2012, 11:55   Kosiarka na wertepy

Mam działkę z sadem, na części (ok 10 arów) trawnik a drugie 10 arów to sad, na którym mam dość nierówną powierzchnię porośniętą trawą z chwastami. Chciałbym kupić mocną kosiarkę, a przy tym zwinną. Obecnie mam SOLO 546, jednak jest ona leciwa a ponadto wymaga wymiany na coś większego, gdyż zbyt dużo czasu pochłania mi cięcie trawy. Zastanawiam się nad kosiarką z przednimi kołami swobodnie skrętnymi - na przykład http://allegro.pl/show_item.php?item=2441954588 . Czy to dobry wybór?
 
fotek 

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 28 Czerwiec 2012, 07:58   

Po lekturze Forum zdecydowałem się wstępnie na TORO 20958 - z racji sprzęgła noża. Jednak czytałem również opinie, że to wcale nie będzie zaletą w razie kolizji noża z przeszkodami. W takim może kupić tańszą 20955 ?
 
ogrodniczka 

Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 14
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 13:11   

a nie lepsza będzie kosa spalinowa? przy takich chaszczach i nierównościach powinna się lepiej sprawdzić. fakt, trzeba ją nosić, ale 9 kilo to znowu nie jakas straszna waga... zresztą popatrz sobie na specyfikacje ze strony al-ko.
 
fotek 

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 11:52   

Gdybym chciał kupić kosę, szczególnie al-ko - to pytałbym o kosę al-ko. Te kryptoreklamy pod pozorem dawania odpowiedzi na pytanie są - delikatnie mówiąc - nie ma miejscu. Pomijam fakt, że nie dostałem żadnej innej odpowiedzi, milczeniem.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 17:15   

Mozesz kupić kosiarkę megagroup ze skrętnymi przednimi kołami ale ona nadal nie ma mechanizmu róznicowego więc manewrujesz bez napędu Toro polecam z racji wytrzymałości i dobrego serwisu
 
fotek 

Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 6
Wysłany: 3 Lipiec 2012, 23:26   

Kupiłem TORO 20955 i jestem już po pierwszym koszeniu. Wrażenia bardzo pozytywne, może nieco rozczarowały mnie koła, które wyglądają jakby nie były łożyskowane. Poza tym same plusy: napęd rewelacyjny, ma się wrażenie jakby kosiarka była lekka jak piórko, po prostu lekki nacisk na uchwyt powoduje, że kosiarka jedzie, bardzo intuicyjne i wygodne rozwiązanie. Jakość mulczowania - świetna. Na dosyć wysokiej trawie nawet nie widać pozostałości po mulczowaniu, co mnie mocno zaskoczyło. Zbieranie do worka - idealne. Nie miałem żadnych problemów z niezapełnianiem worka do końca. Może dlatego, że kosiłem dziś w upał, a więc całkowicie suchą trawę. Wyrzutu bocznego nie próbowałem, zadowoliłem się mulczowaniem na mniej reprezentacyjnej części trawnika a na pozostałej - zebrałem wszystko do kosza. Łączny czas prawy kosiarki około 1,5 godziny. W tym czasie zużyła jeden zbiornik benzyny, chyba nawet nie był całkiem pełny. A więc jestem bardzo zadowolony, i polecam wszystkim ten model.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 11 Lipiec 2012, 17:38   

Koła mają tulejki samosmarujące, są one wytrzymałe a w przypadku ich zużycia można je wymienić na nowe łącznie ze śrubą koła, nie pamiętam abym sprzedał taką tulejkę jak już to całe koła które straciły bierznik.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum