Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno traktorka czy to dobry pomysł 5 tyś
Autor Wiadomość
brt0555 

Imię: Bartek
Dołączył: 12 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Lipiec 2014, 19:15   Kupno traktorka czy to dobry pomysł 5 tyś

Cześć! W imieniu rodziców postanowiłem zarejestrować się na forum i poprosić o pomoc przy wyborze traktorka-kosiarki. Posiadamy trawnik plus mały sad jakieś 700 m^2(w przyszłości sad będzie powiększony). Do tej pory ojciec lub ja kosiliśmy tą powierzchnie kosiarką NAC z bez napędu(padł). Zastanawiamy się nad kupnem używanego traktorka do koszenia tej powierzchni. Czy kupno w tym budżecie traktorka a tym bardziej używanego ma sens?
Jestem w okolic Łodzi, dlatego szukam czegoś w pobliżu znalazłem coś takiego:
1.Husqvarna
Oferty
Mógłby mi ktoś pomóc w wyborze, co warto jechać obejrzeć? Czy do tej powierzchni lepiej zainwestować w kosiarkę z napędem a resztę zachować w kieszeni i odłożyć na ewentualny serwis? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 12 Lipiec 2014, 21:08   

kupno używanego to jest loteria a może lepiej w sklepie zapłacić za nowy te 5000 a różnicę na raty ???? zapytaj marcina może ma coś ciekawego w ofercie
 
prometeusz 

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 14
Wysłany: 13 Lipiec 2014, 21:47   

Owszem jest to loteria, ale od czego są serwisy które mogą sprawdzić stan techniczny traktorka i ocenić jego stan zużycia. Za 5 tys. można kupić jakiś śmieszny nowy traktorek, lub przy odrobinie dobrych chęci można kupić np. etesię bahię :-D I nie piszę o jakimś złomie, który swoje wysłużył w jakiejś firmie, tylko o traktorku w dobrym stanie. Potrzeba tylko trochę czasu na poszukiwania.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Lipiec 2014, 10:05   

Pięć tysięcy na traktorek plus zabezpiecz drugie tyle na serwis na najbliższy czas (może nawet 2-3 lata) Po dwóch, trzech latach masz wyeksploatowaną maszynę po remontach, kupioną za 10 tyś "w systemie ratalnym" (bo co jakiś czas dokładałeś kwotę do napraw). Od tego momentu niewiele może się zmienić, dalej będziesz płacił za remonty bo maszyna będzie już zdrowo zajechana.

Wyłóż pięć tysięcy, drugie pięć weź w kredycie na 2-3 lata.
Po dwóch, trzech latach będziesz miał sprawdzony traktorek po znanym użytkowniku, który kupiłeś w systemie ratalnym. Od tego momentu mogą się niektóre rzeczy wyeksploatowywać ale jeśli dbałeś o maszynę to wciąż niewiele dokładasz.

...albo po prostu kup dobrą kosiarkę z napędem i działaj pieszo.

Wiem, że są ludzie, którzy kupili dobre używane maszyny ale ja za dużo widziałem i słyszałem aby być zwolennikiem takich rozwiązań. Większość na takich zabiegach traci, a część sporo.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum