Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór traktorka Stiga
Autor Wiadomość
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 07:08   Wybór traktorka Stiga

Witam, przy okazji pierwszego postu pozdrawiam wszystkich.
Przymierzam się do zakupu traktorka, marka wybrana jak w tytule ale do końca nie wiem co wybrać. Mianowicie chodzi o modele Stiga Estate 2084, 3084 lub 3084H. 2084 a 3084 różnica w silniku - firmowy kontra B&S, kosz bez drążka do wysypywania, brak zaczepu z tyłu do osprzętu. 3084 a 3084H różnica w napędzie zwykły kontra hydrostatyczny. Bardziej skłaniam się ku 3084, stąd pytanie i zarazem prośba o pomoc czy warto dopłacać do napędu hydrostatycznego, czy jest on trwały porównując do klasycznego? Traktorek nie będzie komercyjnie katowany, ma kosić trawę wokół domu długo i bezawaryjnie.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 09:12   

Napęd hydrostatyczny jest wygodniejszy i trwalszy. Pytanie czy możesz sobie pozwolić na tę wygodę. Ja bym wolał hydro.
Jeśli szukasz za wszelką cenę oszczędności to możesz kupić 2084 i będziesz z uśmiechem kosił długie lata przy odrobinie dobrej woli i poszanowania sprzętu. Pewne rzeczy zdecydowanie będą się wyrabiać, bo muszą.
Jeśli nie szukasz aż tak bardzo oszczędności i ma być maszyna wygodna to weź ten wyższy model.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 09:23   

Dzięki za info. Nie ma problemu z zakupem 3084H. Z racji iż jest to mój pierwszy zakup i kontakt z traktorkiem mam różne wątpliwości związane ze stosowanymi rozwiązaniami. W przyszłości planuje dokupić pług do śniegu stąd pytanie o napęd. Śnieg stawia opór i czy taki napęd wytrzyma. Takie tam rozważania. W sumie skłaniam się ku 3084 ale skoro napęd hydrostatyczny jest wytrzymalszy od klasycznego to wybór padnie na 3084H. Pytanie z innej beczki czy jest jakaś alternatywa w podobnej cenie i z funkcjonalnosciami (2 noże, napęd, itd) do modelu 3084H ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 09:56   

Do 3084 nie podłączysz pługa do odśnieżania. Od serii 5xxx dopiero rama jest przystosowana do przednich akcesoriów.

Bardzo dobrym wyborem jest 5092H ewentualnie 6102HW (silnik dwucylindrowy)

Stiga ma w tym roku najniższe ceny na porządnych traktorkach z koszem. Można oczywiście szukać w MTD czy Wolf Garden, ale jak ktoś lubi zabawki to lepiej od razu do Obi po traktorek iść.

Z innych maszyn z koszem, warto się przyjrzeć Vikingowi, Snapperowi, Karsitowi, Oleo-Macowi, Hondzie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 10:05   

Myślałem, że pług jest też do 3084, szerokość agregatu ma 84 więc kierowałem się opisem.

http://www.stiga.pl/katal...8_oraz_108.html
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 11:01   

Pewnie da się go zamontować, ale rama jest zdecydowanie za słaba. Nie polecam tego rozwiązania.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 11:12   

Sprawdziłem dokładniej i jest w katalogu, dokładnie ten który zapodałem w linku.

Stiga Estate 3084 H zamówiona :)

Ma ktoś może instrukcje pdf do tej maszynki. Na stronie firmowej skąpo, byłbym wdzięczny za udostępnienie.
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Sierpień 2014, 10:10   

Instrukcję dostaniesz z maszyną.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 4 Sierpień 2014, 12:06   

Dzięki za info, znlazłem w necie PDF więc poczytałem zanim traktorek zobaczyłem u siebie na działce.
Pierwsze wrażenia i koszenie za mną, napęd jest po prostu rewelacyjny, żadnego przełączania wajchą żeby jechać do przodu czy do tyłu. Zastanawia mnie fakt po co drugi komplet noży w zestawie, inny niż te zamontowane. Czy żeby mulczować muszę za każdym razem wymieniać noże ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Sierpień 2014, 12:49   

Żeby efekt mulczowania był zadowalający, należy wymienić noże.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 09:10   

Noże do mielenia i zbierania trawy mają inną konstrukcję. Mulczer nie wyrzuca dobrze a zbierający nie mieli, dlatego są dwa komplety.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Rysiek 

Imię: Ryszard
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 11
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 08:55   

No to słabo, muszę wykombinować jakiś sposób aby sprawnie sobie poradzić z wymianą w razie potrzeby (przydałby się kanał traktorkowy, żeby go za bardzo nie przechylać na boki :mrgreen: ). Jedno do czego doszedłem to przy mulczowaniu musi być założony kosz bo bez niego nie da się uruchomić noży, troche słabe bo z koszem traktorkiem gorzej się manewruje pomiedzy zakamarami/ drzewkami etc. a wkładka do mulczowania i tak zasłania cały wylot więc nie ma niebezpieczeństwa że cos wyleci z kanału wylotowego. Zastanwiam się czy oryginalny deflektor dotyka wyłącznika kosza, na zdjęciu tego nie widać.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Sierpień 2014, 09:54   

Tylko nie szalej z przechylaniem traktorka na boki :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
ŚliweN 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 11 Sierpień 2014, 19:51   

z tym koszem można sobie łatwo poradzić, z tyłu chyba z prawej strony będziesz miał blaszkę z czujnikiem, odkręć blaszkę i daj ją na drugą stronę i skręć, traktorek będzie wyczuwał jakby zawsze miał kosz ;)
 
polsacik 

Imię: Artur
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 1
Wysłany: 18 Sierpień 2014, 10:01   Stiga Estate 2084

Podepnę się poda temat wyboru, jestem przed zakupem traktorka Estate 2084, moje wątpliwości są takie: czy zakupu mogę dokonać u sprzedawcy widniejącego na stronie producenta stiga.pl który nie prowadzi serwisu - czy taki sprzedawca musi dostarczyć mi gotowy sprzęt do pracy z zalanym olejem i skręconym tym co odkręcone?
Czy sklep sprzedający a niemający serwisu j.w. zweryfikowany na stronie producenta może tylko podbić mi gwarancję i wysłać paletę z traktorem w wersji "fabrycznej".
Nie ma co ukrywać że ceny w sklepach są różne, dla mnie jako klienta idywidualnego liczy się cena a nie FV i stopień marży w sklepach jest bardzo duży, niektórym w sklepach stacjonarnych stają włosy dęba jak się rozmawia o cenach dużych i popularnych sklepów internetowych.
Pierwsze uruchomienie w serwisie i dostawa go do mnie byłaby spoko, gdyby nie sprawa wciskania klientowi używki dobrze wyczyszczonej która była stosowana do pokazów dla klientów, dla mnie jako dla laika ale myślę że i dla wielu jest to sprawa nie do wyczajenia że się tak wyrażę :-) . Nie są to moje wymysły znajomy miał taka sytuację ale że kuma bazę :mrgreen: wyczaił ten temat po niedoczyszczonej i zaschniętej trawie na kołach pasowych, paski były wymyte i naplakowane, dodam że nie był to sprzedawca ze strony stiga.pl a innej marki.
Co radzicie zakup w sklepie internetowym rabat od fabrycznej 919zł (takie mam dwie oferty) i wersje fabryczną, czy zakup w stacjonarnym rabat od fabrycznej 450zł i wersję gotową do pracy ale z 0,1% ryzykiem bądź co bądź używki po wystawowej.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Sierpień 2014, 15:47   

Jak rozumiesz ryzyko przy wersji wystawowej?

Traktor kupowany u sprzedawcy nie mającego serwisu ma największe ryzyko, bo to sprzedawca ma Ci gwarantować pracę maszyny. Serwisy autoryzowane mogą się "wypiąć" powołując na obłożenie pracą a sprzedawca nie posiadający serwisu może Ci co najwyżej olej sprzedać.

Jak sam słusznie zauważyłeś, punkt posiadający serwis daje gwarancję pracy i montażu. Utrzymanie serwisu trochę kosztuje więc i traktor u takiego sprzedawcy jest odrobinę droższy.

Zamiast kupować Stigę u sprzedawcy bez serwisu możesz równie dobrze kupić noname w markecie, będziesz się borykał z podobnymi przebojami w trakcie użytkowania.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Maciek 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10 Marzec 2015, 14:23   

co myślicie o tych traktorkach: http://stiga.pl/blog/trak...ich-mozliwosci?

Myślę o zakupie i szukam informacji. Taki tekst poradnikowy znalazłem.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12 Marzec 2015, 12:49   

A dokładnie który model ??
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum