Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
John Deere 70 remont czy sprzedaż?
Autor Wiadomość
Daniel59 

Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 6
Wysłany: 29 Grudzień 2015, 21:42   John Deere 70 remont czy sprzedaż?

Witam
Posiadam stary traktorek kosiarkę John Deere 70 model T2011 z 1971 roku.
Traktorek ma swoje lata ale blachy ma zdrowe, skrzynia biegów działa, kosisko wystarczy wyczyścić i pomalować. Problemem jest niekompletny silnik. Tecumseh VH 70.
Brak iskry, brakuje rozrusznika i pokrywy silnika . W traktorku nie ma też oryginalnego baku i tłumika.Czy można dostać do niego części?

Zastanawiam się czy próbować remontować traktorek czy też lepiej sprzedać, dołożyć trochę i kupić coś nowszego. Nie wiem tylko za ile taki traktorek można sprzedać.
  
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 29 Grudzień 2015, 23:32   

Problem może stanowić dostęp do części zamiennych. Ich koszt też będzie pewnie niemały..Jest to już sprzęt mający swą świetność za sobą. Decyzja należy do Ciebie.. Wartość tego co posiadasz będzie niska /porównaj ceny na OLX/ Załącz jakieś zdjęcia, to się bardziej konkretnie oceni ..
 
Daniel59 

Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 6
Wysłany: 30 Grudzień 2015, 09:40   

Tornado napisał/a:
Problem może stanowić dostęp do części zamiennych. Ich koszt też będzie pewnie niemały..Jest to już sprzęt mający swą świetność za sobą. Decyzja należy do Ciebie.. Wartość tego co posiadasz będzie niska /porównaj ceny na OLX/ Załącz jakieś zdjęcia, to się bardziej konkretnie oceni ..



Szukałem na OLX, allegro i innych aukcjach. Nic nie znalazłem.
Pogrzebałem za to w internecie i dowiedziałem się trochę więcej ze stron anglojęzycznych.
John Deere 70 był produkowany w latach 1970-1974. Montowano w nim 7 konny silnik Tecumseha VH70.Obecnie jest to rzadko spotykany model.

Nie wiem czy ktoś w Polsce kolekcjonuje takie traktorki ale po odnowieniu z pewnością byłby ozdobą jakiegoś np. sklepu z kosiarkami.
W obecnym stanie nie opłaca się go sprzedać a nawet po odnowieniu nie będzie za wiele wart.
Pozostanie tylko satysfakcja z posiadania 45 letniego traktorka.

100.jpg
Plik ściągnięto 878 raz(y) 281,9 KB

  
 
kazik35 

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 21 Luty 2016, 15:46   john deere t2011

Mam taki sam tylko trochę pracy zostało włożone. Zmieniony silnik B&S 13.5

DSC01046.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 866,05 KB

DSC01047.JPG
Plik ściągnięto 414 raz(y) 746,99 KB

 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 21 Luty 2016, 18:52   

Moim zdaniem nie warto reanimować tego traktorka, ponieważ koszt reanimacji tak leciwego traktorka przewyższy jego obecną wartość oraz niemal na 99% części dedykowanych pod ten model już są w większości nieosiągalne.
Chyba że chcesz mimo trudów i kosztów doprowadzić go do sprawności i cieszyć się klasykiem :-) ;-)
  
 
kazik35 

Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 21 Luty 2016, 21:55   

Traktorek pomimo wieku bardzo dobrze sie sprawuje. Przed nim 3 sezon po remoncie. Czy remontować ja stwierdziłem ze warto i efekty widać.
 
Daniel59 

Dołączył: 29 Gru 2015
Posty: 6
Wysłany: 22 Luty 2016, 17:29   

Faktycznie nie jest łatwo dostać oryginalne części ale jest to możliwe (oczywiście używane).
W sumie poza zbiornikiem paliwa brakuje mi tylko kilku części silnika.
Na razie wstawię inny silnik a oryginalny postaram się kiedyś wyremontować.
Traktorek ma prostą ale bardzo solidną konstrukcje. Trzeba włożyć tylko w niego trochę pracy, silnik i nowy lakier.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum