Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosz MURRAY
Autor Wiadomość
MarekKow 

Imię: Marek
Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 9 Kwiecień 2016, 23:16   Kosz MURRAY

Witam,
planuję wykonać kosz do mojego traktorka Murray 425014x92 (15,5 hp).

Oficjalne dodatki zawarte w książeczce serwisowej wyglądają następująco:


Główną trudnością, którą muszę pokonać to element umożliwiający wyrzucanie trawy z kosiska do kosza, który umieszczę z tyłu kosiarki. Już założyłem w tej sprawie temat w dziale "Kupię/Poszukuję" : Temat w dziale kupię/poszukuję. Nie jestem pewien czy traktor poradzi sobie z wyrzucaniem trawy do kosza, dlatego swoją przygodę chcę zacząć od tego elementu. Jeżeli trawa po opuszczeniu tegoż elementu będzie miała odpowiednio dużą prędkość aby trafiać w przyszłości do kosza, będę kontynuował budowę swojego projektu. Traktor ma 2 noże, boczny wyrzut. Wyczytałem, że w przypadku montażu kosza należy zmienić noże na specjalne, lecz tak jak wspominałem najpierw muszę mieć element od którego wszystko zacznę.

Czy ktoś miał styczność z takim elementem/koszem fabrycznym/własnej roboty? Jeżeli tak, bardzo proszę o kontakt, myślę że wszystkie porady mogą być bardzo przydatne.


Element, którego poszukuję:


Jest częścią takiego układu:
.

Aktualnie tak wygląda moje kosisko:
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 10 Kwiecień 2016, 11:08   

Radze z dobrego serca - porzuć ten projekt, traktorki z tą "rurą" a bez dodatkowego wentylatora fatalnie zbierają trawę, i bez przerwy się zapychają(a konkretnie ta rura się zapycha), taki kosz to w ogóle pomyłka on sie nadaje tylko do rzadkiej, małej trawy, w dodatku suchej jak pieprz.

Nakupisz elementów, noży, naspawasz się, naszyjesz kosza wciąz będzie daleko do oryginału, a kosiarka i tak będzie fatalnie zbierać trawe... lepiej go ładnie umyj, sprzedaj i kup taki z koszem - serio. Chyba że jesteś typowym "grzebkiem" lubisz stworzyć jakiś projekt, no to możesz sie pobawić, ale dorabiany kombinowany kosz wręcz obniża wartość takiego traktorka, a Tobie i tak się nie sprawdzi, tak jak mówiłem to najgorsze możliwe rozwiązanie wyrzutu do kosza. Finansowo kompletnie nie opłacalne
 
frikas 

Imię: Jacek
Wiek: 36
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: 12 Kwiecień 2016, 12:11   

Moim zdaniem robota nie warta wysiłku. Lepiej zrobisz tak jak kolega wyżej napisał - sprzedaj i kup oryginalny z koszem.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 4 Maj 2016, 21:09   

Potwierdzam - kiepsko zbiera trawę, wystarczy mokra zbyt wysoka lub gęsta i co chwila się zapycha.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 13 Czerwiec 2016, 22:49   

Na jakim etapie jesteś Swych prac? j
Jakie efekty?
 
MarekKow 

Imię: Marek
Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 26 Czerwiec 2016, 10:04   

Pytałem też osoby, która była sprzedawała takie całe systemy - odradziła mi konstruowanie, więc porzuciłem projekt. Po za tym nie spotkałem się nigdzie z opinią, jakoby te systemy miały dobrze zbierać trawę.
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 26 Czerwiec 2016, 12:07   

No i w/g mnie dobrze zrobiłeś iż zrezygnowałeś, szkoda czasu i pieniędzy na coś, co raczej nie zdałoby egzaminu..
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 16 Czerwiec 2017, 16:57   

Witam serdecznie, przeczytałem cały wątek i powiem Wam, że z tym zbieraniem (system bez dodatkowej duchawy) to nie jest tak źle jak to malujecie ;-) . Szacunek.

-45380022033641__405x720-RGB_565-259639503.jpg
Plik ściągnięto 251 raz(y) 42,22 KB

DSC_0494m.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 394,86 KB

kosz m.jpg
Plik ściągnięto 314 raz(y) 312,01 KB

DSC_0457m.jpg
Plik ściągnięto 168 raz(y) 279,87 KB

DSC_0495m.jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 397,42 KB

DSC_0496m.jpg
Plik ściągnięto 239 raz(y) 1,18 MB

 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Czerwiec 2017, 17:47   

Pewnie ,że nie jest tak żle . Dokładnie taki sam patent mam przy craftsmanie . Jednak trzeba sobie zdawać przy tym sprawę z paru kwestii . Pierwsza to taka ,że system nie jest idealny , a jedynie "daje rade" -aczkolwiek całkiem nieżle. Ważne , a w moim przekonaniu kluczowe ,jest aby rura była dzielona -mniej więcej w połowie . System zapycha się przeważnie między połączeniem :deck-rura -do połowy jej długości . Wtedy powinna być możliwość szybkiego rozpięcia rury (w połowie ) , następnie górną część wpychasz do srodka kosza ,następnie , wyciągasz garść , lub dwie garści trawy co przywraca wentylacje rury ,włączasz noże, a resztę trawy wyrzucana jest do tyłu (co się zbierze przy następnym nawrocie).Oczywiście często można dostać w pysk resztą trawy z rury , ale trudno- to jest wojna....
Bez możliwości takiego manewru ,który trwa ...ok.20sec. ,taki system zbierania bym odrzucił .
Niestety całość konstrukcji jest dosyć podatna na pęknięcia . Również dosyć szybko zużuwają się połączenia :deck-rura-druga częśc rury- gumowy uszczelniać rury w koszu...
Jednak taki kosz używałem wiele razy i wiele razy mi pomógł .

DŁUGOŚC RURY ,KTÓRĄ ODDYKAMY , A JEST ONA BEZPOŚREDNIO POŁACZONA Z PRACUJĄCYM DECKIEM POWINNA BYĆ ZNACZNIE DŁUŻSZA OD DŁUGOŚCI RĘKI .
-żeby nie "pomacać" noży...
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 16 Czerwiec 2017, 22:15   

Pfp76 jest jak piszesz. Ma to wady ale i zalety. Jak się odpowiednio kosi to zapełni cały kosz - sam się zdziwiłem. Ja do czyszczenia (rzadko) zapchanej rury odpinam całkowicie dolną część, czyszczenie bez możliwości "pomacania" noży tylko odpinamy trzy zapinki, bez problemu.
Tato ma traktorek MTD z tylnym wyrzutem - też się potrafi zapchać :mrgreen:
Popełniłem ten wpis ponieważ uważam, że wielu kolegów zbyt negatywnie ocenia ten system. Chyba każdy producent ma ten system, jak by to nie działało poszedłby z torbami. A że nie zbiera półmetrowej i mokrej trawy - wybacz! Kto rozsądny będzie się babrał z trawą po deszczu. Jak trawa jest sucha i niska - czyli taka jaka powinna być na trawniku, kosimy powoli, to gwarantuję, że jest okey. Nie trzeba tego systemu całkowicie odradzać zainteresowanym, tylko zaznaczyć warunki jak wyżej i ... " będziesz pan zadowolony". W innym wypadku profesjonalne: Kubota, Iseki itp. :mrgreen:
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam :lol: :lol:
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime - Mapa Forum