Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
czy kosiarka sie zaciera?
Autor Wiadomość
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 16:04   czy kosiarka sie zaciera?

Witam,ostatnio postanowilem wymienic olej w mojej kosairce z silnikiem B&S 675.Stary olej spuscilem poprzez odkrecenie sruby spustowej.Wiedzialem ze mam nalac 600ml oleju,no i robilem to na oko,bo kupilem opakowanie 1 l oleju. Jak stwierdzilem ze mniej wiecej wlalem tyle ile trzeba,to sprawdzilem poziom na bagnecie i byl grubo ponad ustalony poziom max.Odpalilem kosiarke i zaczela oczywiscie dymic na niebiesko.Spuscilem troche oleju do odpowiedniego poziomu na bagnecie.Odpalilem i po chwili kosiarka dymila ale juz mniej.Postanowilem dalej spuszczac olej.Teraz jest obecnie na poziomie minimum. No i jak silnik pracowal to slychac bylo delikatne metalliczne odglosy.W koncu zgasilem.Potem znow odpalilem i metaliczne odglosy byly jeszcze wieksze.Nie wiem co robic.Czy przez swoją glupote prawie zatarlem silnik?
 
DelMondo223 

Imię: Kamil
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 17:28   

Niepotrzebnie od razu sprawdzałeś olej, zawsze olej musi troche czasu spłynąć z wlewu żeby można było odczytać poprawny wynik, zawsze przecież gdy troche sie wleje na miarce pokazuje jakby było za dużo.
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 17:32   

Ale co teraz,czy silnik sie zaciera czy co?
 
DelMondo223 

Imię: Kamil
Wiek: 29
Dołączył: 14 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 18:03   

Stan oleju teraz może być za niski, zobacz teraz jak sie olej ustał ile jest na bagnecie, czasami silnik potrzebuje chwili żeby cały olej dobrze rozsmarować i takie objawy jak dymienie są normalne, wątpie żeby od tak po wymianie oleju czy nawet przy niskim stanie oleju gdy silnik pracuje dosłownie chwile zacierał ci się silnik. Wlej powoli olej tyle ile powinno być i wtedy zobacz.
  
 
marek2785 

Imię: marek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 12
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 20:59   

Olej jest na poziomie minimum wg bagneta(sprawdzalem kilka godzin po spuszczeniu nadmiaru oleju ).Już sam nie wiem czy on w ogole dobrze wskazuje
 
wiktorxxl 

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 14 Lipiec 2017, 21:34   

Panowie, a zbyt wysoki poziom oleju jest groźny? Bo ja mam chyba za dużo i tak pracuję, ale olej tak miałem nalany przy zakupie i nie wiem czy jak może być
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum