Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
czym różnią się kosiarki z napędem od kosiarek bez napędu?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 18 Styczeń 2007, 09:28   

Prosze wybaczyc pewnie banalne pytanie (jestem kosiarkowym laikiem) - czym roznia sie kosiarki spalinowe zwykle od tych z napedem?
 
Gość

Wysłany: 14 Marzec 2007, 10:27   

Witam Panie Robercie
Różnica pomiędzy kosiarkami z napędem a bez napędu to taka, że kosiarkę bez napędu trzeba pchać osobiście a kosiarka z napędem sama się napędza (przeważnie 1 bieg do przod) trzeba jednak zaznaczyć, że kosiarka z napędem jest zalecana na duże powierzchnie koszenia tam gdzie po włączeniu napędu będziemy kosić dłuzszy odcinek i nie powinno się kosić krótkich odcinków tam gdzie są posadzone krzewy i drzewka które musimt podczas koszenia omijać ponieważ włączanie i rozłączanie napędu znacznie skraca żywotność tego mechanizmu. Oczywiście można kosić też w tym przypadku nie włączając napędu tylko pchać tę kosiarkę tylko trzeba się zastanowić czy wtedy warto przy zakupie dopłacić do tego napędu (różnica pomiedzy kosiarką z napędem a bez to ok. od 150 do 200 zł).
Zapraszam Panie Robiercie do obejrzenia naszego sklepu internetowego www.kosiarki-odsniezarki.pl
Polecam kosiarki bez napędu:
1. Victus V 46 B35 NOWOŚĆ
2. WR6502 B3,75/46
kosiarka z napędem:
1.WR6520 BS6IC/46 SUPER KOSIARKA POLECAM NAJBARDZIEJ :roll:

Pozdrawiam i życze udanych zakupów.
 
Gość

Wysłany: 1 Maj 2007, 13:04   

nie zgadzam się z gościem powyżej

napęd jest bardzo przydatny, właściwie nie wyobrażam sobie teraz koszenia kosiarką bez napędu, nie ważne czy na małym ogródku z drzewami czy na dużym obszarze. A to że się w końcu napęd zużywa i psuje to świadczy tylko o kiepskich kosiarkach jakie oferujesz w swoim sklepie.

Od trzech, czterech lat kosiarką z włączanym i wyłączanym napędem (bardzo prostym w użyciu) koszę spore kawałki trawy w różnych warunkach terenowych i jeszcze nigdy nie miałem z tym problemów.
 
Gość2
Gość
Wysłany: 19 Czerwiec 2007, 18:31   

Witam, a może Pan napisać (Pan z góry :-) ) jakiej firmy ma Pan kosiarkę? Ja zamierzam kupić kosiarkę spalinową i właśnie też szukam z napędem - bo i pewnie łatwiej jest kosić i nie trzeba się tak męczyć - proszę o odpowiedź. na rynku jest kupa nie-firmówek, w totalnie różnych cenach (od 850zł do ... :-) - jeszcze raz proszę odpisać jakie firmy są dobre! Niech każdy pisze:) dzięki!
 
pablo
pablo

Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 26 Czerwiec 2007, 20:57   

Witam, wózek kosiarki nie musi być firmowy sercem kosiarki jest silnik ,ale trzeba brać pod uwagę również "zawieszenie" :lol:
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Październik 2007, 20:54   

Gość2 napisał/a:
Ja zamierzam kupić kosiarkę spalinową i właśnie też szukam z napędem - bo i pewnie łatwiej jest kosić i nie trzeba się tak męczyć - proszę o odpowiedź. na rynku jest kupa nie-firmówek, w totalnie różnych cenach (od 850zł do ... - jeszcze raz proszę odpisać jakie firmy są dobre!


Jeżeli chcesz kosiarkę z napędem już naprawde solidną to będziesz musiał wydać nie mniej jak 1000 zł. Kosiarki z takimi cenami to najcześciej posiadają najlepszy silnik obecnie stosowany na rynku firmy ''Briggs&Stratton'' jeżeli spotkasz sie z taką kosairką z napędem i tym silnikiem to sie zastanów nad tym bo naprawde warto. :-)

Mozesz jeszcze zakupić Chińską kosiarke z napędem w cenie od 800 zł do 900 zł ale odradzam Chińskeigo sprzętu!! bo są z tym bardzo częste problemy i w żadynm serwisie do tego nie ma części, chyba że sprzedający posiada części do tego i serwis ale oni czasem zza dużych problemów ze sprzętem wycofują sie z sprzedarzy cześci i z serwisu. także osobiście ODRADZAM CHIŃSKIEJ KOSIARKI!!!!
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
gurian79 
gurian79

Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 26 Kwiecień 2009, 14:48   

mam pytanko która wybrac kosiarke bo nie mam pojecia
Husqvarna R 145SV
STIGA GGP Turbo 55 S Combi
AL-KO Silver Premium 520 BR
HONDA HRG 415C3 PDE IzY II
A moze inną
jaka polecacie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum