Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka kosiarka do dużej działki?
Autor Wiadomość
Zomos 

Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 18:04   Jaka kosiarka do dużej działki?

Witam wszystkich ponieważ jestem tu nowy.

Niedawno kupiłem dom w górach z dużą działką i potrzebuje pomocy w zakupie kosiarki / traktorka do koszenia trawy.

Powierzchnia trawnika jaką mam wynosi ok 2.500 m2. Do tego dochodzi jeszcze z 700 m2 ogrodu, który będę raczej rzadziej kosił. Rzadziej tzn. tak ze 3 razy w roku jak trawa będzie miała z pół metra może więcej.

Trawnik główny zamierzam kosić najczęściej raz na dwa tygodnie bo jest to dla mnie domek na weekendy. Nie chciałbym też spędzać na koszeniu całego wolnego czasu więc zależy mi na tym żeby kosiarka poradziła sobie z wyższą trawą (tak ok 10 - 15 cm) . Byłoby też super gdyby nie trzeba było zbierać skoszonej trawy a żeby została ona tak fajnie rozdrobniona (fachowo chyba zmulczowana), ew. żeby kosiarka miała kosz który nie zapychał by się od mokrej trawy.

Teren raczej ciężki, tzn. są spady a na działce sporo drzewek.

Mając na uwadze powyższe potrzeby bardzo proszę o radę co kupić. Zależy mi na czymś solidnym, co poradzi sobie w ww. warunkach.

Zastanawiam się też czy nie lepszy byłby traktorka? Poprzedni właściciel rzekomo takiego czegoś używał ale z tego co wiem to kosił nim też jeszcze inne działki.

Jeśli chodzi o budżet to najlepiej jak najmniej ale liczę się z tym że co najmniej 3.000 - 4.000 zł będą pewnie potrzebne.

Liczę na Wasze propozycje.
 
wiktorxxl 

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 19:07   

cześć, miałem podobny dylemat i wybrałem husqvarnę LB 553 se i jestem zadowolony. O dziwo radzi sobie w wysokiej trawie, i widać, że jest solidna. . Cena regularna odstrasza ale da się ją mocno obniżyć. Też zależało mi na mulczowaniu, bo z koszem są problemy. Traktorek wyklucz bo za 3-4 tysie kupisz tylko padaki poza tym jeżeli jest dużo drzewek może być większy problem z manewrowaniem. Z mulczerów zastanawiałem się jeszcze nad stiga multiclip pro 53 sb ostatecznie wybrałem husqvarnę - wolę silnik hondy. U siebie koszę co 2-3 tygodnie więc dosyć rzadko
  
 
Zomos 

Dołączył: 25 Cze 2017
Posty: 7
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 20:05   

Dzięki wielkie za odpowiedź! Na pewno spróbuję obejrzeć tę husqvarne ma żywo chociaż widzę że ona wg nie ma kosza...
Co do budżetu to jeśli trzeba by było kupić traktorek albo jakąś droższą kosiarkę to najwyżej wezmę ją na raty. Wiadomo czym taniej tym lepiej ale zależy mi przede wszystkim na jakości i bezproblemowości w obsłudze. Ma kosić każdą (w granicach rozsądku) trawę na działce i się nie psuć.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 11:22   

Zomos napisał/a:
Dzięki wielkie za odpowiedź! Na pewno spróbuję obejrzeć tę husqvarne ma żywo chociaż widzę że ona wg nie ma kosza...
Co do budżetu to jeśli trzeba by było kupić traktorek albo jakąś droższą kosiarkę to najwyżej wezmę ją na raty. Wiadomo czym taniej tym lepiej ale zależy mi przede wszystkim na jakości i bezproblemowości w obsłudze. Ma kosić każdą (w granicach rozsądku) trawę na działce i się nie psuć.


Za te cenę masz Active 5800SB,do tego dokupisz zestaw do mulczowania i jeszcze ci zostanie w kieszeni
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
wiktorxxl 

Dołączył: 13 Cze 2017
Posty: 8
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 21:20   

janek38 napisał/a:
Zomos napisał/a:
Dzięki wielkie za odpowiedź! Na pewno spróbuję obejrzeć tę husqvarne ma żywo chociaż widzę że ona wg nie ma kosza...
Co do budżetu to jeśli trzeba by było kupić traktorek albo jakąś droższą kosiarkę to najwyżej wezmę ją na raty. Wiadomo czym taniej tym lepiej ale zależy mi przede wszystkim na jakości i bezproblemowości w obsłudze. Ma kosić każdą (w granicach rozsądku) trawę na działce i się nie psuć.


Za te cenę masz Active 5800SB,do tego dokupisz zestaw do mulczowania i jeszcze ci zostanie w kieszeni

Również zastanawiałem się nad active ale nie wyobrażam sobie pracy z koszem więc bez sensu kupować coś żeby leżało. Ten model husqvarny ma taką zaletę że jest to kopia jednych z najlepszych mulczerów klippo niestety w pl niedostępne
 
Tomek99 

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 26 Czerwiec 2017, 11:45   

Cześć,

Też mam podobny problem, chociaż działka bez drzewek.
W tej kwocie to zastanawiam się nad czymś takim:
http://sklep.hand.pl/cate...-wysokiej-trawy

lub
http://agroparts.librumit...osiarki-bebnowe

(inny sklep: http://dakr.pl/pol_m_Kosiarki-rotacyjne-1582.html)

Na filmach z YT widać, że daje rade nawet z metrową trawą, ale nie zbiera ani nie mulczuje...

BTW: miał ktoś może okazję popracować z ww i podać opinie jak to się w praktyce sprawdza?

EDIT:
teraz zauważyłem, że ten trzeci link to sponsor strony :) :
http://www.e-kosiarki.pl/...cyjne-1747.html

Tomek
  
 
Santi 
Santi

Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 7
Wysłany: 26 Lipiec 2017, 12:24   

Na traktorkach nie znam się niestety. Ale z kosiarek ze spokojem mogę powiedzieć, ze bardzo dobre są kosiarki spalinowe nac . Mam duży ogród jednak taka kosiarka sprawdza się w nim rewelacyjnie.
 
pmarek 

Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 13
Wysłany: 18 Grudzień 2018, 15:17   

Traktorek to wygoda, aczkolwiek dużo wyższy wydatek, więc musisz się z tym liczyć, że wydasz znacznie więcej niż na kosę spalinową czy elektryczną.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum