Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Problem] Ktorą kosiarkę wybrać?
Autor Wiadomość
bobogroszek 

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: 10 Sierpień 2016, 19:03   [Problem] Ktorą kosiarkę wybrać?

Witam,tak jak w temacie mam dylemat którą kosiarkę wybrac. Podaje 4 kosiarki ktore wpadły mi w oko, jeżeli macie jakieś inne propozycje to proszę o podanie ich w komentarzu.
1.Honda HRG 466 SKEX
2.Honda HRG 466 SKEX z napędem
3.Honda HRG 416 SKEA kosiarka
4.Makita PLM 4612
Z góry dziękuje :-)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10 Sierpień 2016, 19:16   

Makita PLM 4612 oraz ogólnie kosiarki z Makity to omijaj szeroczeńkim łukiem
 
bobogroszek 

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 2
Wysłany: 10 Sierpień 2016, 19:48   

dolek, Dzięki za odpowiedź, na pewno wezme ja pod uwage. Co sądzisz na temat kosiarek HONDA? Jaką kosiarke mógłbyś polecic?
  
 
Pesus 

Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 14
Wysłany: 25 Październik 2016, 13:54   

Ja zakupiłem Oleo Maca
Tutaj filmik jak sobie radzi:
https://www.youtube.com/watch?v=QeePUtOIL5g
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25 Październik 2016, 16:14   

Nie chce Ci robić wstydu pod filmikiem, ale mulczowanie trawy nie polega na koszeniu kosiarką z przystawką do wyrzutu bocznego, nie wspomnę o tym że rzadziutka leśna trawka, to nie jest jak Ty to nazwałeś "trudny teren"
 
Januszz 

Imię: Janusz
Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: 17 Listopad 2016, 22:32   

Również chciałbym zapytać o markę Honda, czy te kosiarki są OK?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18 Listopad 2016, 10:32   

Januszz napisał/a:
Również chciałbym zapytać o markę Honda, czy te kosiarki są OK?


Wszystkie kosiarki są Ok do póki się nie zaczną psuć,Honda ma to do siebie że serwis do tanich nie należy ale Ok
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 18 Listopad 2016, 10:30   

jak większość reklam jest po to żeby klient miał świadomość że kupuje wszystko najjjj a w praktyce jest inaczej
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
r47 

Imię: Ryszard
Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wołomin
Wysłany: 12 Marzec 2017, 11:02   prośba o poradę

Szanowni Państwo
Zorientowałem się, że mam do czynienia z fachowcami. Jestem 70-cio letnim emerytem. Mam dużą działkę (ok 3 tys m2) gdzie przebywam ok 1/2 roku. Posiadam kosiarkę Makita PLM 4811. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Posiada napęd i obudowę aluminiową. Niestety jest bardzo ciężka ok 65 kg. Jest mi bardzo ciężko kosić nią wokół drzewek i krzewów. Chciałbym zakupić drugą lekką o wadze poniżej 30 kg. Bez napędu, z koszem i wyrzutem bocznym. Najchętniej z jednym przednim kołem zwrotnym (lub dwoma przednimi zwrotnymi widziałem taka ale zupełnie nie znanej firmy). Znalazłem coś prawie takiego tj Viking MB 3 RC (30 kg, bez napędu ale niestety bez kosza). Czy moglibyście Państwo polecić mi kosiarkę odpowiadająca moim wymaganiom. Ma być lekka, zwrotna z koszem i wyrzutem bocznym, niezawodna (tzn dobrej firmy). Mam smutne doświadczenie z nieznanymi firmami. Naście lat temu zakupiłem w supermarkecie za 400 zł kosę żyłkową spalinową nieznanej firmy, "padła" po wykoszeniu ok 20 m2. Nie uznano mi od razu reklamacji - "chcieli mnie wziąć na wytrzymałość". Spisałem te 400 zł na straty i od razy zakupiłem za 1600 zł kosę STIHL - chodzi bezawaryjnie do dzisiaj. Z tego powodu nie kupuję nic "firmy krzak" - wbrew pozorom jest to oszczędniej.
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady
z góry dziękuje
Ryszard
_________________
emeryt
 
dorjan 

Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 12 Marzec 2017, 17:58   Re: prośba o poradę

r47 napisał/a:
Posiadam kosiarkę Makita PLM 4811. ... Niestety jest bardzo ciężka ok 65 kg.


Panie Ryszardzie. Obawiam się, że zakup kosiarki o wadze poniżej 30 kg będzie kompromisem wydajności, trwałości i niezawodności. Te lekkie są najczęściej plastykowe, a jeżeli już metalowe – to z cienkiej blachy. Kółka w takich konstrukcjach telepią się po krótkim czasie użytkowania na wszystkie strony. Nie znam tej Makity, ale PLM 4811 waży 38 kg i do tych 65 kg nie dociągają nawet topowe konstrukcje o szerokości koszenia 53-56cm z napędem wałkiem kardana i hydrokinetycznymi przekładniami biegów. Chyba że ta waga Makity to z pełnym koszem mokrej trawy.

Zysk z obniżenia wagi kosiarki o te kilka kilogramów będzie prawie niezauważalny, a pozbędzie się Pan napędu i sztywnej zwartej konstrukcji. Problemem w PLM 4811 może być ta jedna prędkość napędu, bo prawie 4 km/h to za szybko przy precyzyjnym manewrowaniu pomiędzy krzakami, czy naokoło drzewek. Ja poprzedni sezon kosiłem Hondą HRD536c (48kg) i w przeciwieństwie do poprzednich kosiarek miałem włączony napęd przy manewrowaniu pomiędzy winoroślami i drzewami owocowymi. Tylko w tym modelu mam bezstopniową regulację prędkości niezależną od obrotów silnika i tą ciężką kosiarką koszę naokoło drzewek z prędkością 1-2 km/h. To nie jest problem wagi kosiarki, a raczej braku rozwiązań ułatwiających manewrowanie w tym modelu Makity.

Mam również sporą działkę do utrzymania w zadbanym stanie w okresie letnim i nie wyobrażam sobie małej lekkiej kosiarki bez napędu. Do ewentualnych trudnych do wykoszenia fragmentów jest kosa.


Przytoczę opinię użytkownika kosiarki „łatwo manewrującej” z trzema kółkami. Kosiarka uznanej firmy, tylko model wybrany niefortunnie.

Piotr napisał.
KOSIARKA VIKING MB 3 RC - kosiarkę mamy już około 7 lat. Praktycznie co roku do remontu. Trzpień z piastą + nóż wymieniany co roku, w zeszłym sezonie dwa razy, byle kamień i do remontu. Złom, a nie kosiarka. Ostatni raz kupiłem coś tej firmy. Kółka się rozpadają, w napędzie noża coś grzechocze. Działkę mamy 25 arów. Nie wspominam już o serwisie (czasem naprawa trwa miesiąc).
NIE POLECAM (już wiem dlaczego na osiedlach nikt nie używa sprzętu tej firmy) – DNO
 
r47 

Imię: Ryszard
Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wołomin
Wysłany: 13 Marzec 2017, 20:35   

Szanowny Panie
Dziękuję za poradę. Nie wiem skąd mi się wzięło 65 kg Makity PLM 4811, faktycznie według parametrów waży 38 kg. "W naszym stadle" koszenie trawy jest domeną zony - ja bawię się amatorsko w stolarstwo (pergole, płotki, mała architektura itp). Jeżeli chodzi o ciężar opieram się na zdaniu zony. Uwielbia koszenie, ale widzę jak ciężko jej kosić wokół drzewek, stąd pomysł trójkołowej. Sąsiad ma małą czterokołową Hondę - raz przyszedł z nią, żona spróbowała wokół drzewek i była bardzo zadowolona, stąd mój pomysł. Być może powinienem zakupić najmniejsza czterokołową Hondę. Boję się kosiarek blaszanych - rdzewieją, z tego powodu chciałem kupić z obudową z tworzywa. W ofercie Hondy nie znalazłem zwrotnych kosiarek. Znalazłem Hondę używaną https://www.olx.pl/oferta...html#291b891ae1 – niestety boje się kupować jakąkolwiek maszynę używaną. Nie wiem czemu odradza Pan kosiarkę z obudową z tworzywa. Miałem kosiarkę elektryczną AL.KO, była bardzo lekka, a z obudową nic się nie działo. Z uwagi na konieczność dwóch osób do obsługi oddałem ja synowi – do przydomowego trawnika o powierzchni poniżej 50 m2. Co by mi Pan doradził, a właściwie nie mnie ale żonie.
Z góry dziękuję
Ryszard
_________________
emeryt
 
dorjan 

Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 10
Wysłany: 14 Marzec 2017, 22:14   kosiareczka dla pań

Panie Ryśku. Ta trójkołowa kosiarka z linku powyżej to nie jest Honda. Ma tylko silnik Hondy i proszę nie zawracać sobie głowy takimi „wynalazkami”. Nie mam nic przeciwko plastykowym lawetom kosiarek i wcale nie odradzam takiego rozwiązania. Moje wątpliwości dotyczyły radykalnego obniżania wagi kosiarki i wówczas te lekkie plastykowe konstrukcje są delikatne, cienkie i przez to słabe. Lawety Hondy serii HRX są bardzo dobre. Kolega posiada HRX537 i to solidna, fajna kosiarka z wieloma funkcjami. Kieruje się Pan w dobrą stronę. Hondy to elita nie tylko wśród kosiarek. Jednak małą wagą nie grzeszą i to jest plus na solidność konstrukcji.

Dla żony proponowałbym małą kosiarkę serii HRX, dlatego że mają napęd hydrostatyczny i łatwą centralną regulację wysokości koszenia. Ten napęd „hydrostatic” jest tutaj kluczową zaletą, bo można płynnie zmieniać szybkość kosiarki od 0 do ponad 5km/h i dopasować tę prędkość do własnych potrzeb. No cóż, nie jest to seria najlżejsza i tania, ale nie obawiałbym się zakupu używanej małej HRX-426. Poniżej linki do zupełnie przyzwoicie wyglądających propozycji. Szczególnie ta druga jest bardzo ciekawa. Ja bym się skusił.

Pozdrawiam.

https://www.olx.pl/oferta...html#db85868190

http://allegro.pl/kosiark...77.html#thumb/6
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 15 Marzec 2017, 08:29   

Kolego to jest kosiarka Hondy prawdopodobnie model UM 516 nie powiem że polecam ani nie powiem że odradzam, dlaczego? a dlatego że jako mechanik pracujący w autoryzowanym serwisie min. Hondy nigdy nikomu nie polecałem zakupu używanej kosiarki, ponieważ jest to loteria raz trafisz dobrze innym razem źle .
 
r47 

Imię: Ryszard
Wiek: 31
Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 3
Skąd: Wołomin
Wysłany: 15 Marzec 2017, 17:15   

Bardzo dziękuję za porady. Jeżeli chodzi o proponowane kosiarki Hondy to na pewno nie kupię sprzętu używanego. Nigdy nie miałem żyłki mechanika i najprawdopodobniej "wpuściłbym się w kanał". Jestem byłym pracownikiem naukowym PAN i byłem teoretykiem. Raz bardzo dawno temu w zamierzchłej komunie podczas pobytu w RFN kupiłem używanego Volkswagena i mimo ze koledzy Niemcy pomagali nieźle się z nim "bujałem" w Polsce mimo, ze miał niecałe 2 lata. Od tego czasu kupuję tylko nowe i jeżdżę maksymalnie 5 lat. Ponadto jak zobaczyłem obie kosiarki są z Milicza, co dodatkowo mnie zniechęca. W zeszłym roku szwagier kupił z Milicza używany traktorek kosiarkę Hondy i wpuścił się w kanał. Jak zauważyłem jest to duża firma zajmująca się handlem używanych maszyn ogrodniczych. Jeżeli chodzi o pokazaną trójkołowa kosiarkę to faktycznie jest to model UM 516 produkcji Honda. Podobny jest model Hondy UM 616. Niestety obydwa nie maja koszy. Mnie interesuje kosiarka z koszem, bocznym wyrzutem i wagą pomiędzy 20, a 25 kg. Nie musi być na lata. Wystarczy (z uwagi na wiek) jak pożyje w miarę bezawaryjnie około 5 lat. Moja działka jest w okolicach Gór Świętokrzyskich. W pobliżu jest Ostrowiec Świętokrzyski. Po prostu przejadę się do Ostrowca i w sklepie w którym jest jednocześnie serwis gwarancyjny poproszę o propozycje. W Polsce w ofercie Hondy nie ma kosiarek trójkołowych. Napisałem do kolegi w Niemczech by zorientował się tam w sklepach Hondy czy mają coś odpowiedniego. Mam jeszcze trochę czasu do maja.
Pozdrawiam wszystkich, którzy wykazali zainteresowanie dla mojej "zagwozdki"
Ryszard
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 15 Marzec 2017, 18:09   

Ryszardzie zobacz Pw.
 
mex 

Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: 19 Kwiecień 2017, 16:54   

Witam serdecznie

Jestem też na etapie zakupu kosiarki spalinowej wiec pozwoliłem sobie podłączyć do tematu
i prosić kolegów o pomoc.
Mam ok 1600m2 nierównego terenu koszenia i potrzebuje kosiarkę z dosyć mocnym silnikiem min 5km
z racji że będą też kosić rodzice musi mieć rozrusznik elektryczny oraz napęd z regulacją prędkości
w poprzedniej bez regulacji nie nadążali za kosiarką.
Dobrze by było aby miała gniazdo do mycia.
budżet do 2000zł
Mnie zainteresowały 2 kosiarki
1) AGROPARTS G51SHL-CEsilnik Sincere Engine Y173V 5KM
2) AGROPARTS TB51S13AEsilnik Loncin 1P70 5KM
Tylko mam pytanie co sądzicie o tych kosiarkach i który model byście polecili obie kosztują tyle samo,
mają takie same parametry i funkcje różnią się minimalnie głównie silnikami , który silnik byście wybrali .
ewentualnie zaproponujcie inną alternatywę.
 
wiktor117 

Imię: Wiktor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2017
Posty: 56
Wysłany: 21 Kwiecień 2017, 20:12   

Wysłałem PW z propozycją. Pozdrawiam ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum