Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przygotowanie kosiarki przed sezonem!
Autor Wiadomość
noswer 

Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 11
  Wysłany: 28 Luty 2010, 12:01   Przygotowanie kosiarki przed sezonem!

Chciałem zapytać jak należy przygotować kosiarkę przed sezonem - moja kosiarka w poprzednim roku przepracowała jedynie 4godziny 15 minut (tak więc przerobiłem tylko czas dotarcia) model kosiarki to NAC WR6548 z silnikiem Briggs i Stratton serii 675

W związku z nowym sezonem planowałem ją odpalić (oczywiście wlewając świeżą benzynę)- na chwile by rozgrzać olej i go wymienić, wymienić filtr powietrza. Myślę że na ostrzenie noża jeszcze za wcześnie - a poza tym boję się lokalnych serwisów.... - jeśli macie pomysł co jeszcze należy zrobić (nie wiem - nasmarować jakoś linki czy coś to dajcie znać)
_________________
szkodniki w ogrodzie? - wynajmij wiedźmina:)
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 1 Marzec 2010, 19:38   

Wymień oliwkę, sprawdź, ewentualnie wyczyść filtr powietrza, sprawdź świecę zapłonową (w razie konieczności pociągnięcie delikatnie szczotką drucianą po elektrodach napewno też jej nie zaszkodzi).
Jeśli dbasz o sprzęt (a chyba tak, bo zadałeś to pytanie) i cieszy cię czystość, "wypucuj" ją na nówkę...tak z okazji nowego sezonu ;-)
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-03-01, 19:39 ]
Tak na marginesie, widzę że kolega podobnie jak ja, liczy czas pracy swojej maszyny :-)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Luminar 

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 12 Marzec 2010, 19:01   

Jak pisze kolega powyżej. Przed sezonem trzeba sprawdzic niemal wszystkie elementy,łącznie z ostrzami. Oliwkę zawsze wymieniam,czasem nawet w trakcie sezonu.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 14 Marzec 2010, 21:18   

O nożu specjalnie nie wspominałem, bo wiele ta kosiarka się nie napracowała, ale w sumie masz rację. Mogło się zdarzyć, że np. więcej (c)haszczy było niż samej trawy :D Pozdrawiam.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
Korba 

Dołączyła: 24 Mar 2010
Posty: 25
Wysłany: 30 Kwiecień 2010, 17:01   

Załączam ciekawe ilustracje z instrukcją.
Znalezione na -> http://www.newsweek.pl/briggsandstratton

Porada3_PierwszeUruchomienie.jpg
Pierwsze uruchomienie
Plik ściągnięto 258 raz(y) 530,14 KB

Porada2JakUruchomiKosiarkeTrawka2.jpg
Jak uruchomić kosiarkę
Plik ściągnięto 225 raz(y) 580,56 KB

 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum