Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Użytkowanie] Weibang WB506SKL Pytania dotyczące obsługi
Autor Wiadomość
slawik24 

Imię: Sławek
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Centralna Polska
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 14:56   [Użytkowanie] Weibang WB506SKL Pytania dotyczące obsługi

Witam. Zakupiłem nie dawno kosiarkę Weibang WB506SKL-3IN1
Silnik KOHLER XT Series 6,75 149cc.
Nabyłem ją w sobotę po południu, w serwisie nie było pełnej obsady,tak więc niewiele się dowiedziałem.
Miał bym kila pytań do fachowców:
1. Czyszczenie kosiarki, pan w serwisie powiedział ,,kosiarkę można przechylać tylko na tył, tak
jak każdą inną kosiarkę spalinową”
W instrukcji obsługi, w dziale ,,Wymiana ostrza'' napisano: ,,Połóż kosiarkę na boku. Upewnij
się , że filtr powietrza i gaźnik są w górze.” Nie wiem kogo mam słuchać. Dodam że starą
kosiarkę z silnikiem Tecumseh przechylałem na bok i nic się nie działo.
2. Napęd. Przy wyłączonym silniku podczas pchania do przodu słychać terkotanie, przy cofaniu
czuć lekki opór. Czy to normalne ?
3. Jak długo należy trzymać włączone ssanie.
Kosiarki jeszcze nie używałem, trawa jeszcze niska i pogoda deszczowa.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13 Kwiecień 2017, 12:59   

zawsze możesz podjechać i niech ci wytłumaczą wszystko tak jak powinni to zrobić przy sprzedaży,ponadto w razie awarii mogą być niejasności bo może panowie kazali by inaczej coś ,myślałem że nie ma już takich naiwnych klientów ale widać jeszcze są ale to nie twoja wina tylko tych co ci sprzedali,ciekawe czy powiedzieli ci że to chiński produkt??
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
slawik24 

Imię: Sławek
Dołączył: 12 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: Centralna Polska
Wysłany: 13 Kwiecień 2017, 18:15   

Myślę że nie będzie potrzeby odwiedzania serwisu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Jak się okazało sprzedawca miał rację, to instrukcja obsługi kosiarki która dotyczy jedenastu modeli i jak większość instrukcji jest nie jasna, wprowadza klienta w błąd. W serwisie otrzymałem wszystkie podstawowe informacje. O napęd nie pytałem, ssanie – nie pamiętam. Nie wiem na czym miała by polegać moja naiwność. O tym że Weibang to produkt Chiński ( jak co najmniej 80% sprzętu ze średniej i niższej półki z którego na co dzień korzystamy ) doskonale wiedziałem. Długo szukałem kosiarki z mocnym wózkiem do trudnego terenu. Weibang wygląda naprawdę solidnie. Po pierwszym może drugim sezonie, okaże się czy miałem rację, czy po prostu jestem naiwny.
Ps. Również jestem zagorzałym przeciwnikiem kupowania ( kosiarek ) przez internet oraz w Hipermarkecie ;-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum