Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Konserwacja przed zimą
Autor Wiadomość
mikilbn 

Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: 7 Październik 2010, 21:25   Konserwacja przed zimą

Posiadam kosiarkę z silnik briggs&straton. Mam kilka pytań:
1.czy olej lepiej wymieniać przed czy po zimie
2.chce dokładnie oczyscic nóz itp. czy konieczne jest do tej czynności wcześniejsze usunięcie oleju? ( paliwa wiem ze tak). Chodzi o położenie kosiarki na bok
Z góry dzięki. :-)
Ostatnio zmieniony przez mikilbn 7 Październik 2010, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Boczek 

Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 28
Wysłany: 7 Październik 2010, 21:30   

http://e-kosiarki.net/top...atton-vt703.htm

Dublujesz tematy.
 
mikilbn 

Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 2
Wysłany: 7 Październik 2010, 21:41   

Przepraszam, jednak nie znalazłem tam odpowiedzi na to czy trzeba wylać olej, aby móc bezpiecznie położyć kosiarke na czas oczyszczania? Wiem ze to może odpowiedź dla niektorych jest oczywista ale ja tego nie wiem i bardzo proszę o pomoc
 
Boczek 

Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 28
Wysłany: 7 Październik 2010, 21:45   

Zamiast wylewać olej, lepiej odkręć uchwyt, i kosiarke postaw na tył, kątem 90 stopni do podłoża, aby olej nie przelał sie do komory spalania
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10 Październik 2010, 18:53   Re: Konserwacja przed zimą

mikilbn napisał/a:
Posiadam kosiarkę z silnik briggs&straton. Mam kilka pytań:
1.czy olej lepiej wymieniać przed czy po zimie
2.chce dokładnie oczyscic nóz itp. czy konieczne jest do tej czynności wcześniejsze usunięcie oleju? ( paliwa wiem ze tak). Chodzi o położenie kosiarki na bok
Z góry dzięki. :-)


Ad1 Tak tyrzeba przed zimą i ja osobiście zalecam op zalaniu nowego oleju odpalić na chwilę np 10 czy 20 sekund kosiarkę żęby nowy olej rozszedł sie po silniku.
Ad2 Oleju nie trzeba usuwać ale co do paliwa to zależy w jakim modelu B&S. Jeśli masz B&S z membranowym gażnikiem to można pod korek wlewu paliwa podłożyć kawałek folii i w tedy jak przekręcisz na prawy bok (od strony gażnika i zbiornika paliwa) to paliwo nie wycieknie.
W przypadku B&S Quantum i 675 series jesli nie wylejesz lub nie wypalisz paliwa ze zbiornika paliwa i gażnika przekręcając kosiarke na prawy bok od strony filtra to zalejesz paliwem papierowy filtr powietrza.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 10 Październik 2010, 18:55   

Inny sposób do czyszczenia to podnieś kosiarkę do tyłu na rączkach i z przodu podstaw np: łopate i w tedy będziesz miał dobry dostęp do czyszczenia.
 
kruper 

Wiek: 42
Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 18 Maj 2013, 14:30   

Witam . Mam problem z ustawieniem przednich kółek w kosiarce qutattro briggs-stratton 40 . Wczesniej je zdemontowałem i teraz napotkałem na problem bo niepamietam jak były ustawione . prosze o pomoc :-| . Kruper
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum